×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardère rośnie w III kwartale


Firma Lagardère Travel Retail zwiększyła obroty o 6,1 proc. w III kwartale 2016 r. Za wzrost, w którym nie uwzględniono działalności dystrybucyjnej, odpowiada rozwój siatki sklepów oraz nowych modeli działalności.


W trzecim kwartale obroty firmy wynosiły 1,97 mld euro. Całkowita wartość obrotów na dzień 30 września zwiększyła się do 2,78 mld euro, co stanowi wzrost 8,2 proc. (4,9 proc liczony like-for-like). Różnice w przedstawianych danych spowodowane są negatywnym wpływem różnic kursowych ( -22 mln euro) wywołanym głównie przez spadek wartości polskiego złotego, brytyjskiego funta, dolarów kanadyjskich oraz australijskich.

Firma zanotowała niewielki, 0,9 proc. spadek we Francji, wywołany spadkiem liczby turystów po atakach terrorystycznych w Paryżu i Nicei. Poza Francją, rynek europejski zanotował silny, 11,2-pro. wzrost. Wzrost ilości pasażerów i nowe połączenia doprowadziły do 24,2-proc. wzrostu obrotów w Polsce oraz 6,7-proc. we Włoszech. W Wielkiej Brytanii obroty wzrosły o 18,9 proc. dzięki zakrojonemu na szeroką skalę procesowi remontu sklepów na lotnisku Luton w Londynie, zakończonemu tego lata. Silne wzrosty obrotów (20,3 proc.) zostały odnotowane w Rumunii dzięki rozwojowi sklepów z artykułami spożywczymi oraz zwiększeniu cen wyrobów tytoniowych w tym kraju. 

W Ameryce Północnej w III kwartale firma Lagardère odnotowała 6,9 proc. wzrost obrotów, dzięki zwiększeniu siatki sklepów i wprowadzeniu efektu synergii placówek handlowych. 

W regionie Azji - Pacyfiku wzrost wynosił 1,8 proc. Trend wzrostowy został utrzymany dzięki dobrym wynikom sprzedaży sklepów odzieżowych w Chinach oraz duty free w Australii i Nowej Zelandii, co zrekompensowało spadki wpływów spowodowane zmniejszeniem się liczby placówek. 

Działalność travel retail w dziale dystrybucji w III kwartale 2016 r. odnotowała spadek o 4,2 proc. Reklama


Booking.com
gość_4b240 - Profil
gość_4b240
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie