Rzeszów wyda 45 mln na promocję regionu - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów wyda 45 mln na promocję regionu


Województwo podkarpackie będzie się promowało w liniach lotniczych. 45 mln zł na ten cel wyłożą marszałek województwa oraz prezydent Rzeszowa.


O tym, który przewoźnik będzie reklamował region, ma zadecydować przetarg, który zostanie rozpisany pod koniec roku. 

W 2014 r. Ryanair za czteroletnią promocję dostał od województwa podkarpackiego 30 mln zł. Teraz wydatki na promocję mają wzrosnąć o 15 mln zł. 

Budżet kampanii będzie pochodził z kasy samorządu województwa (27,5 mln zł) i miasta Rzeszowa (17,5 mln zł). Jak podaje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", miastu zależy, aby promocja swoim zasięgiem obejmowała cały świat.

Ostatnim razem w przetargu na promocję regionu wystartował jedynie Ryanair. Nieoficjalnie mówi się, że irlandzki przewoźnik rozważa otwarcie bazy operacyjnej na rzeszowskim lotnisku - linia potwierdza, że w przyszłym roku prawdopodobnie rozszerzy liczbę baz w Polsce. Byłoby to związane z uruchomieniem nowy połączeń i zwiększeniem częstotliwości aktualnych. 

Lotnisko stara się jednak także o przywrócenie rejsów do Stanów Zjednoczonych. Jak ostatnio informowaliśmy, prezes LOT-u, Rafał Milczarski potwierdził, że władze portu w Jasionce intensywnie zabiegają o uruchomienie lotów do Newark z Rzeszowa i że rozmowy w tej sprawie są prowadzone.


Reklama


Booking.com
gość_4bc8a - Profil
gość_4bc8a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie