×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Słaby sierpień we Frankfurcie


Port lotniczy we Frankfurcie odprawił w sierpniu 5,99 mln pasażerów - o 5 proc. mniej niż przed rokiem. Ruch malał w podobnym tempie zarówno na trasach europejskich, jak i międzykontynentalnych.


Na trasach europejskich z i do Frankfurtu ruch zmalał w sierpniu o 4,5 proc. (w tym na krajowych o 3,7 proc., a na międzynarodowych o 4,7 proc.). Z kolei z połączeń międzykontynentalnych skorzystało o 5,7 proc. mniej osób niż rok temu. W tym drugim segmencie największy spadek zanotowały trasy afrykańskie (o 15,7 proc.). Na żadnym z kierunków nie odnotowano wzrostu.

Średnie wypełnienie samolotów pasażerskich latających do i z Frankfurtu wyniosło 81,9 proc. Liczba operacji zmalała o 2,3 proc. do 41,8 tys., a masa odprawionego cargo spadła o 0,1 proc. do 171,9 tys. ton.

Pozostałe lotniska z grupy Fraport AG notowały mieszane wyniki.

Spośród lotnisk w pełni skonsolidowanych spadek odnotowała Lublana (o 8,1 proc. do 165 tys. pasażerów). Wzrósł za to ruch w Limie (o 9,6 proc. do 1,75 mln pasażerów), Burgas (o 17,2 proc. do 849 tys.) i Warnie (o 17,3 proc. do 404 tys.). 

Spośród lotnisk skonsolidowanych częściowo największy spadek zanotowała Antalya - ruch zmalał tam o 38,8 proc. do 2,75 mln osób. Mniej pasażerów obsłużyły też lotniska w Sankt Petersburgu (spadek o 8 proc. do 1,55 mln) i Hanowerze (o 6,9 proc. do 549 tys.). Większy ruch odnotował za to port w chińskim Xi'an (o 10,9 proc. do 3,47 mln).


gość_b8f71 - Profil
gość_b8f71
  
Jaki jest wynik mnożenie pięć razy 2?

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:


Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy