×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria Airways z nową strategią


Słoweńskie linie Adria Airways nakreśliły szczegóły swojej nowej, długoterminowej strategii rozwoju. To reakcja na stratę netto w wysokości 9,2 mln euro w 2015 r. W ramach zmian linia zapowiada m.in. więcej lotów do Warszawy.


Jak donosi portal EX-YU Aviation News, plan opiera się na trzech kluczowych aspektach i ma zapewnić linii pozycję jednego z największych regionalnych operatorów w Europie. 

Pierwszym krokiem Adrii ma być zwiększenie liczby lotów poprzez rozwój leasingowanie samolotów w ramach umowy ACMI (czyli wraz z załogą) oraz wykonywanie rejsów czarterowych ad-hoc. W parze z tym ma iść zwiększenie oferowania na niezagospodarowanych rynkach drugorzędnych. W obecnym roku linia nie uruchomi żadnych nowych tras, ale za to w sezonie zimowym zwiększy częstotliwość lotów z Lublany do Amsterdamu, Paryża CDG, Sarajewa, Warszawy oraz Zurychu. 

Drugim aspektem wzrostu Adrii ma być wzmocnienie roli Lublany jako centrum przesiadkowego dla podróżujących pomiędzy rejonem Bałkanów oraz wschodnią i zachodnią Europą. 

Ostatnim elementem nowej strategii jest efektywne zarządzanie kosztami oraz redukcja zbędnych usług. 

Słoweńska linia posiada obecnie w swojej flocie trzy airbusy A319-100, jednego CRJ-200 (obecnie w trakcie naprawy), trzy CRJ-700 oraz dziewięć CRJ-900. W skład siatki przewoźnika wchodzi obecnie 38 kierunków w 24 krajach. gość_ca2c9 - Profil
gość_ca2c9
  
mnożenie 0 razy trzy daje?

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:


Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy