×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines: Wybór miejsca przez internet


Turkish Airlines wprowadziły możliwość samodzielnego wyboru miejsc przez pasażerów za pośrednictwem strony internetowej linii. Ta od dawna powszechna u zdecydowanej większości przewoźników funkcjonalność pozostawała dotąd niedostępna dla klientów linii tureckich. Ani w trakcie dokonywania rezerwacji, ani także już po jej zakończeniu nie było możliwości wyboru miejsca bez względu na trasę czy klasę, w której wystawiony był bilet. 

W zamian tego Turkish Airlines pozwalały na rezerwację miejsc z wyprzedzeniem wyłącznie przez telefon w terminie nie wcześniejszym niż 100 dni przed planowaną datą lotu. Alternatywnie wyboru fotela w samolocie można było dokonać także na krótko przed lotem, w trakcie odprawy internetowej, jeśli ta była dla danego rejsu dostępna. 

Obecnie już podczas rezerwacji biletu albo w dowolnym momencie po jej dokonaniu, aż do 48 godzin przed odlotem pasażerowie, będą mogli samodzielnie wybrać miejsce w samolocie korzystając z systemu internetowego linii. W przypadku podróżujących w klasie biznes wybór miejsca będzie zawsze bezpłatny, natomiast dla klientów klasy ekonomicznej pozostanie darmowy w zakresie miejsc standardowych. Fotele usytuowane przy wyjściach awaryjnych (dysponujące większą przestrzenią na nogi) będą oferowane odpłatnie w cenie od 59 USD w przypadku wybranych lotów średniodystansowych oraz 79 USD na trasach transkontynentalnych. 


W razie braku możliwości zajęcia przez pasażera wybranego i opłaconego miejsca z przyczyn operacyjnych przewoźnik gwarantuje zwrot kosztów takiej rezerwacji. 

Pasażerowie, którzy nie skorzystają z opcji rezerwacji miejsca z wyprzedzeniem, będą mogli nadal dokonać jego wyboru w trakcie odprawy on-line lub na lotnisku spośród dostępnych jeszcze wówczas foteli. gość_2b0f4 - Profil
gość_2b0f4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy