×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy airbus A320neo dla AirAsia


Linie AirAsia odebrały we środę w Hamburgu pierwszego airbusa A320neo. Jeszcze w tym tygodniu samolot zostanie przebazowany do portu lotniczego w Kuala Lumpur i w tym miesiącu wejdzie do służby.


Maszyna napędzana dwoma silnikami CFM International LEAP-1A otrzymała rejestrację 9M-NEO. Jest to pierwsza maszyna tego typu napędzana silnikami CFM dostarczona klientowi z rejonu Azji-Pacyfiku oraz druga na świecie. Wcześniej airbus A320 z silnikami LEAP-1A dostarczony został tureckiemu przewoźnikowi Pegasus Airlines. 

Najnowszy nabytek AirAsia wyposażony jest w zmodernizowane wnętrze Space Flex Cabin i zabiera na pokład do 186 pasażerów.

AirAsia jest największym klientem programu rodziny A320. Przewoźnik ma zamówionych 575 maszyn z rodziny airbus A320, w tym 404 samoloty rodziny A320neo: 304 airbusy A320neo oraz 100 airbusów A321neo - zamówienia na te największe samoloty z rodziny A320 zostało złożone podczas tegorocznego Farnborough International Airshow w lipcu.

Airbus od momentu ogłoszenia programu A320neo w grudniu 2010 r. zebrał już zamówienia na prawie 4,8 tys. maszyn z rodziny A320neo od 87 klientów. gość_2b0f4 - Profil
gość_2b0f4
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy