LOT i Intercity na start

25 stycznia 2016 21:53
12 komentarzy
Przegląd prasy:
Rok 2016 będzie decydujący dla przyszłości zarówno LOT-u, jak i PKP IC. Kluczem do sukcesu zarówno Intercity, jak i LOT-u będzie koncentracja na pasażerze i jego doświadczeniu - czytamy na rynekinfrastruktury.pl.
Reklama
Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Affinitor 2016-01-28 14:28   
Affinitor - Profil Affinitor
Jeśli pendolino to na stronach PKP-IC jest schemat wszystkich wagonów w pociągu, w bezprzedziałowych po modernizacji (ze starych wagonów) schemat można wygooglać. Problem dla tych co chcą siedzieć obok siebie, bo system, że miejsca 56 przy oknie obowiązuje w "bydlęcych" też. :)
gość_9f710 2016-01-28 14:05   
gość_9f710 - Profil gość_9f710
Affinitor: Dzięki za wyjaśnienie w kwestii numeracji. Raczej nie jeżdżę przedziałowymi (wolę bezprzedziałowce) i nie pamiętam, jak to tam wygląda. Mimo wszystko fajnie by było, jakby jednak w bezprzedziałowych ponumerowali miejsca odpowiednio a nie jak w przedziałowych.

Jeśli chodzi o TLK- trochę jeszcze zostało tych starych wagonów i dostawa tych 40 EZT tak szybko tej kategorii nie zakończy, ale mocno do tego momentu przybliży- trochę jeszcze zostało tych 111A i 112A.
Affinitor 2016-01-28 09:16   
Affinitor - Profil Affinitor
szydelm: o co chodzi z horrendalnymi trasami? Że pociąg jedzie dookoła Polski przez 19 godzin? My jesteśmy przyzwyczajeni, że większość pociągów jeździ w relacjach p2p, więc to dla nas nowość. Na świecie bywa inaczej. W Niemczech nie jest niczym nadzwyczajnym pociąg startujący bladym świtem z Westerlandu (Sylt) przez Hamburg, Kolonię, Mannheim, Frankfurt do Monachium. Ale on nie jest po toi, by jechać nim z Hamburga do Monachium, bo do tego służą inne szybsze pociągi, ten po prostu jadąc dookoła załatwia kilka różnych odcinków jako jeden pociąg i tyle. U nas też tak zaczęto robić, a ściślej mówiąc zaczęto o tym informować. Jedzie zatem pociąg z Ełku do Wrocławia przez Trójmiasto, Szczecin i Poznań (przykładowo). Kiedyś ten sam skład jechałby tak samo, tylko byłby podzielony na krótsze odcinki, gdzie zmieniano by tablice kierunkowe i te same wagony jechały dalej, teraz od początku ma cały przebieg w rozkładzie jako jeden skład i tyle.

gosc_9f710: akurat w wagonach przedziałowych numeracja miejsc jest według bardzo prostego schematu - miejsca 1 i 2 (np. 41/42) to miejsca przy drzwiach, 5 i 6 przy oknie, jeśli masz przedział 6-miejscowy to nie ma żadnego problemu, bo miejsce środkowe jest tylko jedno, natomiast w przedziale 8-miejscowym numeracja idzie zygzakiem po przekątnej środka przedziału. Wygooglaj sobie schemat wagonu przedziałowego i zwróc na to uwagę, problem z umiejscowieniem foteli się skończy. Wyższą matematyką są wagony bezprzedziałowe, choć i tam jest pewien schemat, ale trochę trudniejszy do opanowania. PKP podobno ma wprowadzić możliwość wyboru miejsca tak jak w samolocie - z mapy wagonu, będzie łatwiej.

Co do TLK, one by zniknęły z dnia na dzień od nowego rozkładu w grudniu, gdyby nie opóźnienia w dostawach Dartów, dopóki musi jeździć stary tabor nie przekwalifikują pociągów TLK na IC. Ale docelowo TLK ma zostać tylko dla pociągów nocnych.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy