Emirates rezygnują z klasy pierwszej do Warszawy - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates rezygnują z klasy pierwszej do Warszawy


Od 26 marca br. linie lotnicze Emirates przestaną oferować klasę pierwszą na swoich lotach z Dubaju do Warszawy. Rejsy nadal będą obsługiwane przez samoloty boeing 777-300ER, ale w innej konfiguracji.


Linie Emirates są obecnie jedynym przewoźnikiem oferującym miejsca klasy pierwszej na trasie do Warszawy. W latających od 1 grudnia 2015 r. z Dubaju boeingach 777-300ER jest osiem foteli tej klasy (oraz 42 klasy biznes i 304-310 klasy ekonomicznej). 

Jak jednak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, od 26 marca br. na połączenie zostaną wprowadzone samoloty boeing 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej z 42 miejscami klasy biznes i 385 klasy ekonomicznej, bez klasy pierwszej. Według systemu przewoźnika taki samolot będzie wykorzystywany przez cały sezon letni. 

Rezygnacja z klasy pierwszej wynika zapewne z ograniczonej popularności tych najdroższych biletów na trasie do Warszawy. Już po wprowadzeniu na to połączenie boeinga 777-300ER liczba foteli w tej klasie zmalała - w obsługującym loty poprzednio airbusie A330-200 było ich 12. 

Dla Emirates jednym z głównych powodów zwiększenia samolotu na trasie do Warszawy były duże przewozy cargo - boeing 777-300ER może zabrać "pod pokład" więcej frachtu niż A330-200. 


Reklama


Booking.com
gość_ddbd2 - Profil
gość_ddbd2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie