Trzymilionowy pasażer w Katowice Airport - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzymilionowy pasażer w Katowice Airport


Dziś (21.12) po raz pierwszy w historii Katowice Airport został obsłużony trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym w skali roku. Jubileuszowym podróżnym została pani Monika Dobrakowska, która przyleciała do Pyrzowic z Londynu-Luton na pokładzie airbusa A320 linii Wizz Air.


Szczęśliwa pasażerka powitana została flashmobem w wykonaniu będzińskiego zespołu tanecznego Dance4You. Obdarowano ją także prezentami. Pani Monika otrzymała dwa bilety na lot tam i z powrotem w dowolne miejsce obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air z Katowice Airport. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA ufundowało voucher prezentowy o wartości 5 000 zł oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z saloników business lounge, przejścia "fast track" i parkingu. Ponadto dealer BMW Bawaria Motors przekazał voucher na weekendowe skorzystanie z samochodu marki BMW.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/01_trzymilionowy_pasazer.jpg
- Obsłużenie trzymilionowego pasażera w ciągu roku to ważny etap w rozwoju Pyrzowic. To efekt konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami, a także faktu, że w ostatnich latach wybudowaliśmy pyrzowickie lotnisko praktycznie od nowa. Nasi partnerzy doceniają wysoką jakość naszej infrastruktury - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu GTL SA.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/02_trzymilionowy_pasazer.jpg
- Jesteśmy podekscytowani faktem, że mamy swój udział w tym wspaniałym wydarzeniu jakim jest obsłużenia trzymilionowego pasażera w ciągu roku na pyrzowickim lotnisku.  Wizz Air od początku swojej działalności jest silnie związany z Katowice Airport. Właśnie stąd, w 2004 roku, odbył się nasz pierwszy lot i od tego czasu nieustannie rozszerzamy naszą siatkę połączeń z Katowice Airport.  Wizz Air bazuje tu aktualnie 5 samolotów i zatrudnia blisko 200 pracowników oferując 26 połączeń niskokosztowych do 13 krajów - powiedział Gabor Vasarhelyi, Communications Manager w Wizz Air.
         
W Pyrzowicach funkcjonuje nie tylko jedna z największych baz Wizz Aira ale także duże bazy największych przewoźników czarterowych na polskim rynku, mowa tu o liniach Enter Air, Small Planet Airlines i Travel Service. Tak duża liczba bazujących linii lotniczych możliwa jest dzięki odpowiedniej ilości stanowisk postojowych, które powstały w ostatnich latach oraz rozwiniętym zapleczu do obsługi technicznej statków powietrznych. Ponadto oddanie do użytku w maju br. nowej drogi startowej otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie obsługi rejsów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest zapowiedź uruchomienia w lipca 2016 roku bezpośrednich, czarterowych rejsów na Dominikanę.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/03_trzymilionowy_pasazer.jpg
W 2015 roku siatka połączeń Katowice Airport obejmowała ponad dziewięćdziesiąt tras. W ruchu regularnym można było podróżować z Pyrzowic na trzydziestu trzech połączeniach do szesnastu państw, w czarterowym na sześćdziesięciu kierunkach do czternastu krajów w Europie, Afryce lub Azji. Ważną pozycję w rynku przewozów regularnych zajmuje linia lotnicza Wizz Air, na pokładzie samolotu której do Pyrzowic przyleciała trzymilionowa pasażerka.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Port obsłuży w ruchu całkowitym 3,05 mln pasażerów, to o ok. 360 tys. więcej  w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynik ten zostanie poprawiony w roku 2016 m.in. dzięki temu, że siatka połączeń regularnych i czarterowych będzie ponownie najbogatsza w historii i obejmie około 100 tras.

Fot. Katowice Airport

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie