×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk zbuduje terminal cargo dla DHL


Port Lotniczy Gdańsk zainwestuje w budowę nowego terminala cargo, który będzie wykorzystywany przez firmę kurierską DHL. Wartość tego projektu to 4 mln euro (ok. 17 mln zł).


Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy lotniskiem a firmą DHL, termin oddania inwestycji zaplanowany został na początek 2018 r. Powierzchnia obiektu wyniesie blisko 2000 m kw. 

Ta wspólna inwestycja ma ogromne znaczenie dla wzrostu międzynarodowego lotniczego ruchu towarowego w regionie północnej Polski oraz dla rozwoju europejskiego korytarza transportowego pomiędzy krajami bałtyckimi a centralnym hubem DHL Express w Lipsku oraz resztą Europy i świata - czytamy w komunikacie prasowym DHL. 

To trzecia duża inwestycja związana z działalnością DHL na polskich lotniskach. W Katowicach lotnisko buduje terminal cargo, z którego korzystać będzie właśnie ta firma kurierska. Z kolei na Lotnisku Chopina infrastrukturę buduje firma handlingowa LS Airport Services. To oznacza, że za kilka lat DHL będzie miał trzy duże terminale cargo na najważniejszych w tym segmencie lotniskach w Polsce. 

Realizując nową inwestycję w Gdańsku, DHL Express zamierza podkreślić swoją obecność w północnej Polsce. Funkcjonujący bowiem dzisiaj obiekt DHL w Gdańsku jest trzecim w Polsce pod względem rosnącego wolumenu międzynarodowych przesyłek kurierskich w imporcie i w eksporcie.

Nowy obiekt będzie jedną z dziesięciu największych jednostek operacyjnych DHL w regionie Europy Środkowej. Będzie wyposażony w nowoczesną linię sortującą o przepustowości ok. 3 tys. paczek na godzinę. W nowym terminalu znajdzie się sześć pozycji przeznaczonych do obsługi kontenerów lotniczych, pięć bram do obsługi transportów liniowych i docelowo 30 bram do obsługi kurierów. Oszczędność zużycia energii dla normalnego funkcjonowania obiektu wyniesie ponad 10 proc. Nowy obiekt operacyjny DHL będzie zgodny ze standardem bezpieczeństwa TAPA-A, certyfikatem logistycznym kategorii A, przyznawanym za przewóz najbardziej wartościowych towarów. Ponadto będzie on wyposażony w nowoczesny punkt obsługi klienta umożliwiający osobiste nadanie oraz odbiór przesyłki międzynarodowej.

- Firma DHL Express działa na gdańskim lotnisku od 1993 r. Cieszy nas fakt, że przez 22 lata naszej współpracy mogliśmy obserwować ciągły rozwój DHL. Nie tak dawno, bo dwa lata temu, wspólnie informowaliśmy o zmianie typu samolotu DHL operującego w Gdańsku na dużą maszynę B737. O wielkości wspominanego rozwoju i tym, jak ważnym dla nas partnerem jest firma DHL Express, świadczy jednak przede wszystkim sięgający 50 proc. udział w pomorskim rynku towarowych przewozów lotniczych. Dzisiaj przychodzi czas na dalszy progres w postaci rozwoju infrastruktury lotniskowej. Stąd wspólny projekt budowy nowego terminalu kurierskiego - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Reklama


Booking.com
gość_a8872 - Profil
gość_a8872
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie