Delta wycofuje się z lotów do Dubaju - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta wycofuje się z lotów do Dubaju


Amerykańska linia Delta Air Lines od 11 lutego przestanie oferować loty z Atlanty do Dubaju. Według przewoźnika powodem jest nadmierna oferta linii z Bliskiego Wschodu, która zaburza uczciwą konkurencję.


Delta uruchomiła to połączenie w 2007 r., początkowo oferując pięć lotów tygodniowo. Od 2008 r. trasa Atlanta-Dubaj była obsługiwana codziennie. Na połączeniu był wykorzystywany samolot typu boeing 777. 

Amerykański przewoźnik w oświadczeniu stwierdził, że teraz przeniesie tę maszynę na inne trasy dalekodystansowe, gdzie "konkurencja nie jest zaburzana przez subsydiowane przez państwo linie". 

W tej chwili na 14 lotów dziennie między Dubajem a Stanami Zjednoczonymi tylko dwa są obsługiwane przez spółki amerykańskie (poza Deltą trasę Waszyngton-Dubaj oferują linie United). Do Atlanty jak na razie nie lata jednak żadna z trzech dużych arabskich linii. 1 czerwca połączenie z Dohy do największego lotniska świata uruchomi Qatar Airways.

Delta Air Lines stoi na czele grupy amerykańskich linii, które walczą z ekspansją przewoźników z rejonu Zatoki Perskiej. Według tego lobby spółki Emirates, Etihad Airways i Qatar Airways są subsydiowane przez państwo, co powoduje, że mogą oferować niższe ceny biletów i w ten sposób mają ułatwioną konkurencję z przewoźnikami z innych regionów. Arabskie linie zaprzeczają, by dostawały dopłaty, i odpowiadają zarzutami, że to amerykańskie spółki są nieuczciwie chronione przez rząd w Waszyngtonie. 


Reklama


Booking.com
gość_30d59 - Profil
gość_30d59
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie