×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Ponad 400 tys. pasażerów we wrześniu


We wrześniu w Kraków Airport obsłużono 407 365 pasażerów. Oznacza to wzrost o 9 proc. w stosunku do września 2014 r. Jest to najlepszy wrześniowy wynik krakowskiego lotniska i jedenasty z rzędu rekordowy miesiąc.


Liczba pasażerów według miesięcy
W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 341 operacji lotniczych ( +0,4% w stosunku do wyniku sprzed roku).

- Mimo, że szczyt sezonu letniego mamy już za sobą, wrzesień był czwartym z rzędu miesiącem, w którym obsłużyliśmy ponad 400 tysięcy pasażerów. Taki wynik ugruntowuje naszą pozycję lidera regionalnych portów lotniczych. Warto podkreślić, że ten znakomity rezultat osiągnęliśmy w starej infrastrukturze - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Największy wzrost odnotowano na rejsach regularnych. Skorzystało z nich prawie 42 tysiące pasażerów więcej niż we wrześniu 2014 r.

Najbardziej wypełnione samoloty latały na trasach pomiędzy Krakowem a Maltą, Wielką Brytanią oraz Hiszpanią. Na kolejnych miejscach pod względem wypełnienia znalazły się operacje do/z Szwajcarii oraz Holandii. Ponad połowa wszystkich operacji regularnych z ubiegłego miesiąca miała wskaźnik wypełnienia przekraczający 92 proc.

Od początku roku obsłużono łącznie 3 229 115 pasażerów. Jest to wzrost o prawie 277 tysięcy pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +9 proc.


Reklama


Booking.com
gość_bc4c3 - Profil
gość_bc4c3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie