Katowice Airport: Otwarcie platform spotterskich - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice Airport: Otwarcie platform spotterskich


Katowice Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce postawiło  platformy spotterskie, które w znakomity sposób ułatwią fanom lotnictwa obserwację i fotografowanie ruchu lotniczego.


Każda z dwóch stalowych platform, o wymiarach 9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości, może pomieścić 25 osób. Wschodnia platforma ustawiona została  równolegle do drogi startowej przy podejściu do pasa z kierunku 27 (od wschodu) nowej drogi startowej. Druga platforma  zlokalizowana  jest  przy ulicy Bocznej w Ożarowicach, na przedłużeniu zachodniej krawędzi drogi startowej. Obydwie platformy są ogólnodostępne. Oprócz pyrzowickiego lotniska, jedynym portem w Polce, który dysponuje infrastrukturą dla fanów obserwacji i fotografowania statków powietrznych, jest Port Lotniczy Gdańsk, gdzie znajdują się górki spotterskie.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/2015.08.31_informacja_prasowa_01.jpg
Katowice Airport od lat współpracuje ze środowiskiem spotterskim, przy pyrzowickim lotnisku działają dwa stowarzyszenia, EPKT Spotters i Silesia Spotters, które  skupiają kilkudziesięciu członków. Władze lotniska  wspierają pasję członków stowarzyszeń, organizując m.in. sesje zdjęciowe. Efektem współpracy jest otwarta dziś  wystawa fotografii  spotterów, którą można oglądać w terminalu A. Ponadto pyrzowickie lotnisko jako jedyne w Polsce, od 5 lat organizuje w okresie wiosenno-letnim „Dni Spottera”, w strefie zastrzeżonej. Dzięki nim także  niestowarzyszeni fani fotografii lotniczej, pod opieką pracowników portu, mogą wykonywać unikatowe zdjęcia. Do tej pory odbyły się 23-edycje Dnia Spottera, w których wzięło udział prawie 200 osób.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/2015.08.31_informacja_prasowa_02.jpg
W związku z oddaniem do użytku platform spotterskich pyrzowickie lotnisko ogłosiło  otwarty konkurs na wybór zdjęć do  kalendarza Katowice Airport na 2016 rok. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie kalendarz.katowice-airport.com.

Fot. Katowice Airport

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_30d59 - Profil
gość_30d59
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie