×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Estonian obsłuży trasę krajową w Szwecji


Estonian Air podpisało umowę na obsługę trasy Gällivare - Arvidsjaur - Sztokholm Arlanda. Operacje lotnicze rozpoczną się 25 października br. i będą wykonywane pod marką i sygnałem estońskiej linii. Połączenie obsłuży bombardier CRJ900.


Dokładny rozkład lotów nie jest jeszcze znany. Wiadomo tylko, że loty będą wykonywane dwa razy dziennie w dni powszednie i raz w niedziele.

- Estonian Air ma dwie linie strategiczne. Po pierwsze to rozwój bezpośrednich połączeń międzynarodowych do ważnych z punktu widzenia Estonii ośrodków. A po drugie - wspieranie w dowożeniu pasażerów większych przewoźników w Europie, ale szczególnie w Skandynawii. Podpisanie umowy na trasę wewnątrz Szwecji jest zatem ważnym krokiem w budowaniu drugiego filaru naszej strategii. Doświadczenie pokazuje bowiem, że takie działania pomagają w osiągnięciu trwałej rentowności - mówi Jan Palmér, prezes Estonian Air.

Wspomniana umowa (choć przewoźnik w swoim oświadczeniu nie precyzuje jakie dokładnie strony były jej sygnatariuszami) ma obowiązywać do 24 października 2019 r. Niejasne jest też komu mają być dowożeni pasażerowie, choć można się domyślać, że chodzi o SAS, który na lotnisku Sztokholm-Arlanda ma swoją bazę.


gość_5808b - Profil
gość_5808b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie