×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Agenci składają skargę na Lufthansę


Poszło o opłatę w wysokości 16 euro za rezerwację biletów przez globalne systemy dystrybucji. Niemiecki przewoźnik chce ją wprowadzić 1 września. Stowarzyszenie Europejskich Agentów Podróży i Touroperatorów (ECTAA) złożyło w tej sprawie skargę do Komisji Europejskiej.


Lufthansa ogłosiła swoje plany na początku czerwca. Przewoźnik argumentował, że sprzedaż biletów przez GDS-y, takie jak Amadeus, jest dla spółki bardzo droga z uwagi na wysokie opłaty dla spółek będących właścicielami tych systemów. Niemiecka linia jest pierwszą, która się na to zdecydowała; opłata dotyczy także wszystkich spółek z grupy Lufthansy.

ECTAA uznała jednak, że taka opłata jest sprzeczna z europejskimi przepisami i zaszkodzi pasażerom. 

Według stowarzyszenia inne metody rezerwacji, dostępne bez dodatkowej opłaty, w tym system LH Group-Agent dla agentów podróży, są znacznie mniej wydajne niż GDS-y. Dlatego ECTAA złożyła do Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu (DG MOVE) Komisji Europejskiej skargę na decyzję Lufthansy.

Stowarzyszenie analizuje też, czy Lufthansa nie naruszyła przepisów dotyczących uczciwej konkurencji. 


gość_7eb54 - Profil
gość_7eb54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie