×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Spadkowy czerwiec w Oslo i Torp


W czerwcu na głównym lotnisku stolicy Norwegii odprawiono ponad 2,4 mln podróżnych. Wynik ten był jednak nieznacznie gorszy (-0,2 proc.) od analogicznego miesiąca 2014 r. Większy, bo aż 14,5-proc. spadek zanotowano w Torp.


Wśród pięciu najbardziej popularnych kierunków wybieranych z Oslo-Gardermoen aż trzy pierwsze miejsca zajęły połączenia krajowe: do Trondheim poleciało ponad 179,9 tys. pasażerów (+1,2 proc.), do Bergen - 172,9 tys. osób (+0,8 proc.), a do Stavanger - niecałe 142,8 tys. podróżnych (-2,5 proc.). Dalej uplasowały się trasy międzynarodowe do Kopenhagi (ok. 138,5 tys. odprawionych, +0,2 proc.) i Sztokholmu (ponad 129,1 tys., - 4,2 proc.).

Z kolei lotnisko Sandefjord-Torp, dedykowane tzw. tanim liniom lotniczym, odwiedziło blisko 142 tys. gości. Z tej liczby niecałe 42 tys. wybrało rejsy krajowe, a ok. 100 tys. - międzynarodowe. Osiągnięty w czerwcu br. wynik jest jednak o 14,5 proc. gorszy od tożsamego miesiąca rok temu.


Reklama


Booking.com
gość_843ac - Profil
gość_843ac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie