×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair kupił boeinga 737-700


Irlandzki przewoźnik kupił pierwszego w swojej historii boeinga 737-700. Samolot otrzymał już malowanie Ryanaira i został zbazowany w East Midlands. Będzie wykorzystywany głównie do szkolenia załóg, ale także do obsługi rejsów w wyjątkowych sytuacjach.


Ryanair do tej pory wykorzystywał flotę złożoną wyłącznie z samolotów boeing 737-800. Ma ich ponad 320 - wszystkie są w takiej samej konfiguracji technicznej i pokładu (189 miejsc), co znacznie obniża koszty utrzymania floty. Przewoźnik cały czas odbiera nowe samoloty tego typu; oczekuje także na dostawę 100 boeingów 737 MAX 8 w wersji z 200 fotelami (MAX 200). 

Zgodnie z danymi z portalu Airfleets.net, Ryanair wykorzystuje obecnie także jednego airbusa A320 i dwa boeingi 737-400, jednak są to samoloty leasingowane i wykorzystywane jedynie przejściowo do czasu odbioru kolejnych B737-800.

Jedyny pozyskany boeing 737-700 jest samolotem wyraźnie mniejszym od obecnej floty: ma jedynie 148 miejsca. To też zdecydowanie najstarszy własny samolot we flocie linii (ma ponad 16 lat) oraz jedyny, która linia kupiła jako maszynę używaną. Samolot ten latał wcześniej m.in. w liniach Aires, Maersk Air i LAN Colombia, otrzymał znaki rejestracyjne EI-SEV.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/ryanair,b737-700,media.png
Boeing 737-700 nie będzie wykorzystywany do obsługi regularnych połączeń. Będzie służył przede wszystkim do szkolenia załóg w bazie przewoźnika na lotnisku East Midlands w Wielkiej Brytanii. 

Jak jednak podaje Richard Maslen z Routesonline, powołują się na swoje źródła, Ryanair może mieć także inne plany wobec tej maszyny. Poza okazjonalnym wykorzystaniem w przypadku usterki lub braku wolnych samolotów przewoźnik może też wykorzystać nowy model do oceny efektywności mniejszego boeinga 737. 

Co prawda wariant -700, podobnie jak nowszy 737 MAX 7, mają znacznie mniej miejsc niż wersje -800 i MAX 8, to model ten dysponuje większym zasięgiem. Dlatego, jak zauważa Routesonline, Ryanair mógłby dzięki niemu latać do zupełnie nowych miejsc, które położone są zbyt daleko dla obecnej floty linii. Dotyczy to również lotów transatlantyckich. 

W mediach pojawiła się informacja, że Boeing opłaca część kosztów pozyskania nowego samolotu przez Ryanaira. Amerykański producent miałby liczyć, że wydatek ten zwróci się dzięki zamówieniu nowych maszyn przez irlandzką spółkę.

Fot. NwsHazbail


Reklama


Booking.com
gość_161cc - Profil
gość_161cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie