×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Schiphol pierwszym lotniskiem objętym beaconami


Lotnisko w Amsterdamie zostało pierwszym portem lotniczym w Europie w całości pokrytym zasięgiem beaconów. Niewielkie urządzenia pozwalają np. na niezwykle precyzyjną geolokalizację na smartfonach pasażerów w terminalu.


Na lotnisku Schiphol zamontowane zostały łącznie niemal 2 tys. beaconów (lub bikonów). To niewielkie urządzenia komunikujące się za pomocą sygnału Bluetooth ze smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi. Władze portu lotniczego chcą dzięki temu poprawić jakość usług cyfrowych dla pasażerów. 

- Zamontowaliśmy beacony na całym lotnisku dla naszych partnerów. Mogą z nich teraz korzystać linie lotnicze i inne spółki. Dzięki nim mogą powstać nowe, inteligentne usługi dla pasażerów, które jeszcze bardziej poprawią ich wrażenia z pobytu na naszym lotnisku - mówi cytowany w komunikacie prasowym Albert van Veen, wiceprezes ds. inwestycji Schiphol Group. 

Wszystkie urządzenia wyposażone w technologię Bluetooth mogą na podstawie sygnału z beacona niezwykle precyzyjnie określić odległość od tego nadajnika. To z kolei umożliwia dostosowanie usług mobilnych do potrzeb pasażerów. Mogą oni np. odbierać mobilne karty pokładowe, które automatycznie wyświetlą się w momencie zbliżania się do stanowiska odprawy. 

Innym potencjalnym zastosowaniem beaconów jest nawigacja po lotnisku - usługa wskazująca pasażerowie automatycznie drogę do bramki, z której odlatuje jego samolot. Nad taką aplikacją pracuje easyJet, który na razie wdrożył ją na lotnisku w Londynie-Gatwick.


Reklama


Booking.com
gość_161cc - Profil
gość_161cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie