Wrocław: Pracownicy grożą strajkiem - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Pracownicy grożą strajkiem


NSZZ "Solidarność" w spółce zarządzającej lotniskiem we Wrocławiu domaga się podwyżki o 500 zł brutto dla każdego jej pracownika. Jeśli ten postulat nie zostanie spełniony, związkowcy grożą strajkiem.


Według informacji przedstawionych dziś (1.7) na konferencji prasowej NSZZ "Solidarność" na wrocławskim lotnisku, średnia płac w spółce wynosi 3,3 tys. zł brutto. Związkowcy chcą takiej samej podwyżki dla wszystkich zatrudnionych. 

Spór zbiorowy w tej kwestii trwa już od grudnia 2014 r. 

Władze wrocławskiego lotniska deklarują w oświadczeniu, które cytuje PAP, że są gotowe na podwyżki, ale nie w sposób zaproponowany przez związkowców. Zarząd jest gotowy podwyższyć wynagrodzenia 20 proc. pracowników, w tym najsłabiej zarabiającym, oraz podnieść wysokość premii kwartalnych. 

Zarząd portu lotniczego we Wrocławiu nie zgadza się jednak na natychmiastową podwyżkę (proponuje przeprowadzenie wzrostów płac przez 2-3 lata) oraz na równy wzrost wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych. PAP cytuje oświadczenie, w którym władze spółki podkreślają potrzebę uzależnienia podwyżki m.in. od zaangażowania. 

Jednorazowa podwyżka mogłaby kosztować port lotniczy nawet 3,5 mln zł. 

Związkowcy grożą jednak, że jeśli w procesie mediacji nie uda się wypracować porozumienia, to przystąpią do strajku.


Reklama


Booking.com
gość_818c6 - Profil
gość_818c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie