×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przedłuża się strajk w Air Madagascar


Utrzymujący się od blisko dwóch tygodni strajk w Air Madagascar poważnie zagraża płynności finansowej linii. Już teraz w jego wyniku odnotowano ponad 3,5 mln dolarów amerykańskich straty.


Jak podkreślił Ulrich Andriatiana - malgaski minister transportu i turystyki - sytuacja jest na tylko trudna, że przewoźnik balansuje w tej chwili na krawędzi upadku. Przedłużający się protest może wkrótce sprawić, że linia będzie niewypłacalna, bo już teraz zaczyna brakować pieniędzy na regulację bieżących zobowiązań finansowych, w tym wypłat wynagrodzeń dla pracowników. W związku z tym Air Magadascar będzie zmuszony do zwolnienia części osób zatrudnionych na umowy sezonowe.

Protestujący zarzucają władzom niegospodarność i złe zarządzanie linią. Zaznaczają także, że nie przerwą strajku dopóty, dopóki nie zostaną podjęte konkretne działania.

Obecnie linia obsługuje zaledwie kilka z kilkunastu planowych lotów dziennie. Większość połączeń dalekodystansowych jest wykonywanych, głównie dzięki wsparciu technicznemu z bazy na Mauritiusie.

Fot. (okładka): Maarten Visser (flikr.com, CC)


gość_13998 - Profil
gość_13998
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy