×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA i Iberia w stowarzyszeniu tanich linii


International Airlines Group (IAG), koncern zrzeszający British Airways, Iberię i Vuelinga, przystąpił do Europejskiego Stowarzyszenia Tanich Linii (ELFAA). To reakcja na spór w Stowarzyszeniu Przewoźników Europejskich (AEA) dotyczący linii arabskich.


IAG wystąpił z AEA w połowie kwietnia. Powodem były różnice w polityce wobec linii lotniczych z rejonu Zatoki Perskiej. Podczas gdy AEA oraz większość linii zrzeszonych w tej organizacji krytykuje ich agresywną politykę oraz zarzuca im otrzymywanie subsydiów rządowych, IAG ma zdecydowanie łagodniejsze stanowisko. Wynika to z tego, że 10-proc. udziałowcem w koncernie jest Qatar Airways. 

Vueling już wcześniej był członkiem ELFAA. BA i Iberia dołączyły do stowarzyszenia ze skutkiem natychmiastowym. 

ELFAA ma obecnie 12 członków. Poza czterema liniami z koncernu IAG (BA, Iberia, Iberia Express i Vueling) są to także: easyJet, Flybe, Jet2.com, Norwegian, Ryanair, Transavia, Volotea i Wizz Air. British Airways i Iberia będą jedynymi członkami, którzy nie są przewoźnikami niskokosztowymi. 


gość_6ad04 - Profil
gość_6ad04
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy