×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Montaż pierwszego rękawa


Na krakowskie lotnisko dostarczono dziś (29.4) dwa z trzech pomostów pasażerskich (tzw. rękawów), które będą działały w terminalu. W lipcu tego roku pierwsi pasażerowie odlatujący z Kraków Airport będą mogli skorzystać z funkcjonalności nowego terminala.


Dzisiaj zostanie zamontowany pierwszy z nich. Będzie on funkcjonował po oddaniu pierwszego etapu inwestycji, czyli od wakacji tego roku. Pozostałe rękawy zostaną zamontowane do końca roku.

Producentem rękawów jest firma ThyssenKrupp, są one dostosowane do obsługi samolotów kodów C, D i E.

http://www.pasazer.com/img/images/normal/krakow,airport,rekaw,media%20(1).JPG
Wykonawcą nowego terminala, przebudowy obecnie istniejącego oraz modernizacji wewnętrznego układu komunikacyjnego lotniska jest firma Astaldi S.p.A.

Wartość prac wynosi 368,88 mln zł brutto. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (nowy terminal) oraz z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (układ komunikacyjny i kładka łącząca terminal z parkingiem wielopoziomowym, hotelem i przystankiem kolejki). Zakończenie prac przewidziano na połowę tego roku.

Po rozbudowie terminal pasażerski będzie miał przepustowość do 8 mln pasażerów rocznie, co przekłada się na po 1800 osób odlatujących i przylatujących na godzinę, co znacznie poprawi komfort podróży pasażerom korzystającym z lotniska.

Fot. Kraków Airport


gość_9e8ca - Profil
gość_9e8ca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy