×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 600 biegaczy na BUD Runway Run


W sobotę 6.09 na lotnisku w Budapeszcie odbył się bieg, w którym na dystansie 12 km zmagały się osoby z branży lotniczej ( i nie tylko) z całego świata. Cel był charytatywny. Polacy znaleźli się na podium.


Pierwszy do mety dobiegł pracownik linii Aer Lingus, tym samym irlandzki przewoźnik został nazwany "Najszybszą linią lotniczą na świecie". Robert Murphy - menadżer ds. kosztów floty Aer Lingus pokonał dystans w 41 min. 26 sek.

Pierwsze miejsce w kategorii "Najszybszy port lotniczy na świecie" zajął zespół Kraków Airport. 

Specjalną nagrodę dostała amerykańska linia lotnicza Southwest Airlines, za pokonanie największego dystansu od miejsca pracy (Dallas) do Budapesztu. 

W biegu wzięli udział przedstawiciele 61 linii lotniczych z całego świata oraz 45 przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą m.in. producenci, banki, restauracje, obsługa naziemna na lotniskach, organy celne itp. Lotnisko w Budapeszcie zostało zamknięte na kilka godzin, specjalnie na potrzeby biegu.


"BUD Runway Run" jest organizowany przed Budapest Airport we współpracy z Wizz Air, NIKE i portalem anna.aero. Port w Budapeszcie odprawił 8,5 mln podróżnych w 2013 roku. Oferuje pasażerom 99 kierunków do 34 krajów.


Podobny bieg został zorganizowany w maju br. pierwszy raz w Polsce, w Lodz Airport pod nazwą LCJ Run. Uczestniczyło w nim ok. 850 biegaczy.


Reklama


Booking.com
gość_f777e - Profil
gość_f777e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie