Wizz Air kasuje loty do Tel Awiwu - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air kasuje loty do Tel Awiwu


Wizz Air rezygnuje z obsługi rejsów z Warszawy i Katowic do Tel Awiwu.


Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika ostatni lot do Izraela z Katowic zostanie zrealizowany 30 sierpnia b.r., a z Warszawy 2 września b.r.

Połączenia na tych trasach zainaugurowano w listopadzie 2013 roku. Rejsy z Warszawy do Tel Awiwu są oferowane obecnie przez węgierskiego przewoźnika dwa razy w tygodniu, w czwartki i soboty, a z Katowic raz w tygodniu, w soboty.

W ostatnich tygodniach poważnie wzrosło zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Izraelu w związku akcją prowadzoną przez izraelskie siły wojskowe w strefie Gazy oraz ostrzałem terytorium Izraela przez Hamas. W lipcu jedna z rakiet wystrzelonych ze strefy Gazy uderzyła w pusty dom w dzielnicy Yahud, zaledwie nieco ponad 2 km od pasa startowego lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie. W konsekwencji wielu przewoźników europejskich i amerykańskich zawiesiło loty do Izraela z obawy przed możliwością zestrzelenia maszyn korzystających z portu lotniczego w Tel Awiwie. Przez kilka dni rejsów do Izraela nie realizowały także PLL LOT i Wizz Air.


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie