×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines znów w KrakowieLinie Brussels Airlines zainaugurowały dziś (27.06) rejsy na trasie Bruksela - Kraków (A319). Jest to powrót przewoźnika do stolicy małopolski po dwóch latach. Wcześniej linia oferowała rejsy na tej trasie w latach 2007 -2012.
 
Loty będą realizowane przez cały rok. Początkowo trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki oraz niedziele, a od 1 września cztery razy w tygodniu (dodatkowy rejs w środy). Obsługiwać je będą Airbus A319 i Avro RJ100.- Połączenie do Brukseli jest dla nas szczególnie istotne ze względu na znaczenie miasta jako stolicy Belgii i Unii Europejskiej, siedziby Parlamentu Europejskiego i szeregu instytucji unijnych oraz NATO - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

- Spodziewamy się, że  z tego połączenia będą korzystać przede wszystkim pasażerowie biznesowi, bo Bruksela to ważny ośrodek polityczny, handlowy, bankowo-finansowy i kulturalno-naukowy zarówno w skali kraju, jak i całego kontynentu - dodaje.

Brussels Airlines to narodowe linie lotnicze Belgii. Przewoźnik lata do ponad 50 miast w 21 krajach europejskich oraz na trasach do Ameryki Północnej oraz Afryki i jest członkiem sojuszu Star Alliance oraz uczestnikiem programu Miles&More. W Polsce linia ponownie oferuje połączenia z Krakowa, a od 14 września powróci także do Warszawy.

Piotr Bożyk
Fot. Kraków Airport, Piotr Bożyk


gość_8ac25 - Profil
gość_8ac25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie