×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing: Staże studenckie dla PolakówThe Boeing Company, Chevron, Citi, Pittsburgh Glass Works i Westinghouse będą gościć czternastu studentów z Polski na wakacyjnych stażach w ramach Polsko-Amerykańskiej Inicjatywy Stażowej. Uroczysta inauguracja tegorocznej edycji odbyła się 10.6 w Warszawie w przedstawicielstwie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
W inauguracji wziął udział ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull, Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz przedstawiciele firm goszczących stażystów, organizacji wspierających i uczestnicy staży.
 
Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa (Polish-American Internship Initiative - PAII) jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Uznanie dla tej inicjatywy wyrazili prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych we wspólnym oświadczeniu podczas ich spotkania w Białym Domu w grudniu 2010 roku. 

Przedsięwzięcie, będące elementem Programu Stypendiów Pomostowych, jest realizowane przez Fundację Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże.
 
Oferta staży jest skierowana przede wszystkim do uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki”. O staże mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, pochodzący ze wsi i małych miast, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Organizatorzy pokrywają również część kosztów podróży oraz pomagają przyszłym stażystom w uzyskaniu wizy.
 
W trzech poprzednich edycjach 59 uzdolnionych, młodych Polaków wyjechało do Stanów  Zjednoczonych na staże w firmach: Chevron, Citi, GE Hitachi, Pittsburgh Glass Works, Raytheon BBN Technologies, Sikorsky Aircraft oraz Westinghouse Electric Company. W tym roku do grona przedsiębiorstw oferujących staże dołączyła The Boeing Company.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_f777e - Profil
gość_f777e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie