×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air odebrał 50. Airbusa A320Wizz Air odebrał dziś (11.06) 50. nowego A320 (HA-LYE). Jubileuszowy samolot został odebrany przez przewoźnika w zakładach Airbusa w Tuluzie. Airbus wyleasingowany jest od firmy Jackson Square Aviation.

Nowy nabytek na pokład zabiera 180 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży i napędzany jest dwoma silnikami IAE V2527-A5.

- Jest to kolejny krok milowy dla Wizz Air, jak i dla Airbusa. Latamy A320 od 2004 roku i to właśnie te samoloty pozwolił nam osiągnąć taki wynik ze względu na niskie koszty eksploatacji i wzrastający komfort dla naszych pasażerów - powiedział Diederik Pen, wiceprezes ds. operacyjnych Wizz Air.- To prawdziwa przyjemność móc przekazać 50. Airbusa A320 dla linii Wizz Air. Mamy nadzieję, że przewoźnik nadal będzie się prężnie rozwijał i zasili w przyszłości swoją flotę kolejnymi nowoczesnymi i wydajnymi Airbusami - powiedział Chris Buckley, wiceprezes Airbusa.Flota Wizz Air składa się obecnie z 52 Airbusów A320: 50 z nich znajduje się we flocie Wizz Air Hungary, a kolejne dwa latają dla Wizz Air Ukraine. Przewoźnik oczekuje na dostawę kolejnych 62 maszyn: 36 A320 oraz 26 A321.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


Reklama


Booking.com
gość_200c5 - Profil
gość_200c5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie