Miami zabiega o loty z Polski - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miami zabiega o loty z PolskiPrzedstawiciele lotniska w Miami przylatują do Polski, by sprawdzić możliwości uruchomienia połączenia z naszym krajem. Wezmą udział w targach Aviation Valley Expo w Rzeszowie, bo to z tego miasta mogłyby latać samoloty na Florydę. 

- W ubiegłym roku podpisano umowę intencyjną między Rzeszowem a Miami. Teraz stwierdzono, że warto wrócić do tego tematu, zobaczyć jakie są nastroje, jakie jest zainteresowanie - mówi w rozmowie z Pasazer.com Chester Paradowski, doradca w dziale rozwoju połączeń lotniska w Miami i przedstawiciel Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej. 

W trakcie wizyty przedstawicieli lotniska w Miami w Polsce zaplanowane są rozmowy z liniami lotniczymi (polskimi i zagranicznymi), portami lotniczymi i touroperatorami. Szczególnie interesujący jest Rzeszów, z którego obecnie nie są obsługiwane połączenia długodystansowe. Do 2010 r. LOT oferował sezonowe, letnie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku.

Rozmowy odbędą się zarówno w Warszawie, jak i stolicy Podkarpacia. 

Połączenie na pewno nie wystartuje wcześniej niż w sezonie 2015/16. Przedstawiciele lotniska w Miami nie przesądzają o typie rejsów - mogłyby to być rejsy czarterowe, sezonowe, regularne lub cargo. 


Plakat promujący wizytę przedstawicieli Miami na Expo w Rzeszowie

Lotnisko w Miami deklaruje wsparcie formalne i organizacyjne dla linii, które byłyby zainteresowane uruchomieniem połączeń. 

- Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że ze stroną amerykańską spotykamy się w Rzeszowie na początku maja, kiedy to m.in. weźmiemy wspólnie udział w konferencji dotyczącej logistyki, a także przewozów cargo, która odbędzie się w ramach Expo Day organizowanego przez Dolinę Lotniczą - mówi Pasazer.com Łukasz Sikora, kierownik zespołu marketingu i rozwoju połączeń lotniska w Rzeszowie. 

Sikora podkreśla, że nie jest tajemnicą, iż strona amerykańska jest zainteresowana potencjałem Rzeszowa, w tym także jego otoczeniem biznesowym (czyli Doliną Lotniczą). Docenia także infrastrukturę rzeszowskiego portu. Sikora nie chce jednak na razie komentować szacowanego potencjału czy wyników badań rynku. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_bc30b - Profil
gość_bc30b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie