×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL jednak na minusie. Będzie zwalniałWarszawskie Lotnisko Chopina straciło w ubiegłym roku 50 mln zł. Takie dane podaje "Rzeczpospolita" powołując się na nowego dyrektora naczelnego zarządzających lotniskiem Polskich Portów Lotniczych. Poprzedni szef PPL-u mówił o 62 mln zł, ale... zysku. 

Nie wiadomo skąd taką różnica. Rzecznik PPL-u, Przemysław Przybylski, nie chce komentować sprawy.

Nowy prezes, Michał Kaczmarzyk, zastąpił odwołanego na początku lutego Michała Marca. Na razie unika kontaktów z mediami, ale jak wynika z informacji "Rz" spotkał się z pracownikami i zapowiedział duże zmiany. W tym zwolnienia nawet 500 osób zatrudnionych w administracji. 

PPL zatrudnia obecnie ok. 800 osób w administracji oraz 1400 na stanowiskach operacyjnych. Zwolnienia mają szybko przywrócić rentowność spółce, bo koszty pracy stanowią ponad połowę wszystkich kosztów PPL-u. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" wynika to m.in. z prawa do odprawy równej 3-letnim zarobkom, którą pracownicy spółki nabywają już po 10 latach pracy. 

Związki zawodowe w PPL-u sprzeciwiają się zwolnieniom. Przywileje pracowników spółki są jednak na poziomie niespotykanym na innych lotniskach oraz w firmach z innych branż. 

Dominik Sipiński


gość_c5836 - Profil
gość_c5836
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie