×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air wyleasinguje B767-300ER?Enter Air jest zainteresowany leasingiem Boeinga 767-300ER. Może to być maszyna o rejestracji SP-LPA, wykonująca w przeszłości rejsy dalekodystansowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT - dowiedział się Pasazer.com.

Przedstawiciele Enter Air nie chcieli potwierdzić nam tej informacji, jednak wiemy, że od jakiegoś czasu polska linia rozważa pozyskanie większego samolotu do floty.

Jak udało nam się dowiedzieć, po pewnych inwestycjach (np. instalacji wingletów), Boeing 767-300ER mógłby być dla Enter Air tańszy w eksploatacji nawet w porównaniu do Dreamlinerów. Rozmowy toczą się od kilku miesięcy, a Pasazer.com dowiedział się, że mogły zostać sfinalizowane już jesienią ubiegłego roku. Z nieznanych przyczyn wciąż to nie nastąpiło.

Biuro Prasowe LOT-u nie ustosunkowało się do naszego pytania. Wiadomo, że samolot po zakończeniu eksploatacji przez przewoźnika przeszedł kompleksowy przegląd (tzw. D-Check). Odbył się on jednak jesienią, a od tego czasu samolot stoi na płycie lotniska Chopina. W lutym z samolotu zdjęto silnik. Udało nam się ustalić, że powodem mogło być zassanie obiektu do silnika (tzw. FOD - foreign object damage), jednak LOT nie potwierdził tej informacji. Boeing 767 (SP-LPA) o imieniu "Warszawa" był pierwszym polskim B767-300ER. Samolot o oznaczeniu 24865/322 został wyprodukowany w lipcu 1990 roku. Do LOT-u trafił miesiąc później 21 sierpnia. Był kilkakrotnie wypożyczany do Air New Zealand, a także do Air Europa.

Obecnie flota Entera składa się z 13 Boeingów 737: ośmiu B737-400 oraz pięciu B737-800NG. Wkrótce do floty dołączy 14. Boeing 737. Maszyna o oznaczeniu MSN 30675 przyleciała już do Katowic gdzie otrzyma nowe fotele oraz zostanie przemalowana w barwy Entera.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


gość_c5836 - Profil
gość_c5836
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie