×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 8 proc. wzrost w grudniuW grudniu w porcie lotniczym Kraków odprawionych zostało 252 047 pasażerów. Stanowi to 8% wzrost w stosunku do grudnia 2012 roku. W 2013 roku krakowskie lotnisko obsłużyło w sumie 3 647 616 podróżnych - to o 6% więcej niż w 2012 roku.- Ten znakomity wynik potwierdza, że prowadzona przez nas strategia współpracy z przewoźnikami przynosi efekty. Najważniejszymi wydarzeniami ubiegłego roku były: otwarcie na naszym lotnisku bazy operacyjnej przez Ryanaira oraz rozpoczęcie prac budowlanych, związanych z rozbudową terminalu oraz remontem dróg kołowania i rozbudową płyty postojowej. Cieszy fakt, że na połączenia z których rezygnuje PLL LOT szybko wchodzą inni przewoźnicy, dzięki czemu nasi pasażerowie mają do dyspozycji   szeroką ofertę lotów. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z rozwoju w naszym porcie oferty Lufthansy, airberlin i Aeroflotu - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W ubiegłym miesiącu największy wzrost liczby pasażerów (w porównaniu do grudnia 2012 roku) odnotowały linie lotnicze: Aeroflot (+80%), airberlin (+69%) oraz jet2.com (+34%).

Anna Żuchlińska


Reklama


Booking.com
gość_d0c2e - Profil
gość_d0c2e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie