×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair obniża opłatę za nadbagażRyanair obniżył wczoraj (9.12) opłatę za nadbagaż o połowę. Pasażerowie, których walizki będą zbyt ciężkie, będą musieli teraz dopłacić 10 euro lub funtów za każdy kilogram. 

To kolejna zmiana w Ryanairze, który chce poprawić swoją reputację wśród pasażerów. Przewoźnik uruchomił już nową stronę internetową i system rezerwacyjny. Poranne i wieczorne loty są "ciche" i bez reklam, a w nowym roku linia obniży też stawki za bagaż rejestrowany wykupywany na lotnisku oraz wprowadzi numerowane miejscaDo tej pory pasażerowie musieli płacić 20 euro lub funtów za każdy kilogram nadbagażu. 

- Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie okres, w którym pasażerowie podróżują z większymi bagażami. Obniżka opłat za nadbagaż o 50 proc. to wczesny prezent świąteczny od Ryanaira dla pasażerów - powiedział Robin Kiely z Ryanaira. 

W zależności od trasy i pory roku bagaż rejestrowany o wadze do 15 kg kosztuje w Ryanairze od 15 do 35 euro lub funtów. Za sztukę bagażu o wadze do 20 kg pasażerowie zapłacą od 25 do 45 euro lub funtów. Opłaty na lotnisku są znacznie wyższe: od 60 do nawet 140 euro lub funtów. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk


gość_e2cd5 - Profil
gość_e2cd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy