Eurolot: Kolejne Dashe. Koniec ATR-ów - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Kolejne Dashe. Koniec ATR-ówNa lotnisku Chopina po godzinie 17:40 wylądowały dziś (1.11) kolejne dwa Bombardiery Q400 NextGen dla Eurolotu o numerach seryjnych 4442 (C-GUIT) oraz 4443 (C-GUIZ). Nowe Bombardiery otrzymają polskie znaki rejestracyjne SP-EQI i SP-EQK.

Samoloty posiadają także nowe elementy malowania: zakończenie wylotów z silnika pomalowane na czarno, większe logo przewoźnika na jednostce napędowej oraz szary spód kadłuba.

Na dostawę w najbliższym czasie czeka jeszcze jedenasty Q400:
  • Bombardier Q400 NextGen - SN: 4451 / C-GVWZ (SP-EQL), który według naszych informacji przyleci we wtorek (5.11)

Q400 z odświeżonym malowaniem


Q400 w dotychczasowym malowaniu przewoźnika

Dzisiejszy przylot Q400, to początek, a zaraz także symboliczny koniec pewnej ery w historii przewoźnika. Od teraz flota operacyjna linii to już tylko maszyny Q400 NextGen. Warto dodać, że 25 października tego roku ATR-72 (SP-LFB) w barwach Eurolotu wykonał swój ostatni komercyjny rejs na trasie Lublin-Gdańsk.

Obecnie flota przewoźnika składa się z 10 Bombardierów Q400 NextGen (SP-EQA, EQB EQC, EQD, EQE, EQF, EQG, EQH, EQI, EQK). Eurolot posiada jeszcze kilka ATR-ów, które zostały wycofane z lotów komercyjnych i oczekują na lotnisku w Warszawie oraz Katowicach na nowych właścicieli.

Piotr Bożyk
Fot. Nigel Harris - CYYZ Aviation


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie