×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nordic Aviation kupuje 15 ATR-ów 72-600Duńska spółka leasingowa Nordic Aviation Capital zamówiła dziś (3.10) kolejnych 15 samolotów ATR 72-600. Kontrakt obejmuje potwierdzone zamówienie 15 ATR-ów 72-600, a także opcje na kolejne 25 maszyn.
Wartość zamówienia razem z opcjami to około 1 mld dolarów amerykańskich.

Do tej pory NAC zamówił łącznie 50 maszyn ATR wraz z opcjami na kolejnych 80 samolotów tego typu.Warianty -600 to najnowsze samoloty turbośmigłowe europejskiego ATR-a. W porównaniu do starszych modeli, znanych m.in. z Eurolotu, są cichsze i oszczędniejsze. Mają także lepszą awionikę (w tym tzw. glass cockpit) oraz zmodernizowaną kabinę pasażerską.

NAC ma największą flotę samolotów ATR na świecie. Własnością duńskiej firmy jest ponad 100 maszyn tego producenta. Do 2016 r. NAC planuje mieć ponad 150 ATR-ów. 

NAC to założona w 1990 r. spółka z siedzibą w Billund w Danii. 35 linii korzysta z leasingu w tej firmie, w tym Eurolot, który po transakcji kupna i leasingu zwrotnego korzysta z Bombardierów Q400NG leasingowanych od NAC. Inni klienci spółki to m.in. Lufthansa, Air France, US Airways czy Air Berlin. 

Piotr Bożyk
Fot. Dominik Sipiński


gość_b8f71 - Profil
gość_b8f71
  
Co otrzymamy, gdy dodamy 5 do 0?

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:


Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy