×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KE chce zwiększyć bezpieczeństwo lotów



Komisja Europejska przedstawiła dziś (19.12) projekt nowych przepisów, które miałyby doprowadzić do spadku liczby wypadków lotniczych i ich ofiar. Głównym założeniem jest poprawa mechanizmów wymiany informacji o zdarzeniach lotniczych.

KE chce, by w przyszłości europejska polityka bezpieczeństwa w lotnictwie była bardziej aktywna i oparta na systemie zbierania dowodów. Ma to doprowadzić do tego, by skuteczniej udawało się zapobiegać wypadkom.

- Ponieważ w Europie rocznie lata ponad 800 mln osób, a w ciągu dwóch następnych dekad liczba ta niemal podwoi się, jesteśmy odpowiedzialni za to, by ze wszystkich sił zapobiegać wypadkom i bólowi, który jest ich skutkiem - powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport.



Trzy podstawowe założenia propozycji Brukseli to: poprawa mechanizmów raportowania zdarzeń lotniczych, zapewnienie efektywnej analizy zebranych danych oraz stworzenie mechanizmów skutecznej wymiany informacji i analiz pomiędzy państwami członkowskimi.

Propozycja Komisji trafi teraz pod dyskusję do rządów państw członkowskich i do Parlamentu Europejskiego.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_bce6f - Profil
gość_bce6f
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie