Zarezerwuj hotel
  Wypożycz samochód

pasazer.com lotniska lotnisko Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin oceń
kod IATA: WMI Opinie pasażerów: 3.73/10Port lotniczy w Modlinie, obecnie dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego, położony jest  40 km na północ od centrum Warszawy. Lotnisko oddane do użytku 16 lipca dedykowane ruchowi czarterowemu i niskokosztowemu.

Strona internetowa: www.modlinairport.pl


Dojazd na lotnisko Warszawa-Modlin
Jak dojechać samochodem?

Czas przejazdu z centrum Warszawy do lotniska Warszawa/Modlin samochodem wynosi ok. 35-40 min. Najprościej jest zdecydować się na dojazd trasą S7 na Gdańsk. Następnie, po przejechaniu ok. 30 km i minięciu Wisły, należy wybrać zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki, do drogi krajowej nr 62. Po przejechaniu ok. 1 km, po lewej stronie ukaże nam się po tablica informacyjna i drogowskaz na lotnisko. Do dyspozycji tych pasażerów, którzy zdecydują się na dojazd do lotniska samochodem, będzie ok. 800 miejsc parkingowych zlokalizowanych bezpośredni przed terminalem (docelowo 1 400). Również po drugiej stronie Wisły ul. Modlińską można dojechać na lotnisko przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki.

Jak dojechać koleją?

Linię Warszawa – Modlin obsługują nowoczesne pociągi Elf uruchamiane przez spółkę samorządu województwa mazowieckiego – Koleje Mazowieckie. W ciągu całego dnia na trasie Modlin – Warszawa do dyspozycji podróżnych są 42 połączenia (14 połączeń lotniskowych oznaczonych specjalnym piktogramem samolotu oraz 28 pociągów kursujących przez Modlin na linii w kierunku do Działdowa). Spośród 14 połączeń lotniskowych 11 pociągów łączy dwa porty lotnicze w obrębie Mazowsza: Lotnisko Warszawa/Modlin oraz Lotnisko Chopina, a pozostałe trzy kursują na trasie Modlin – Warszawa Zachodnia. Pomiędzy stacją kolejową Modlin a terminalem lotniska, co 20 minut będą kursowały specjalne autobusy lotniskowe w barwach Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów/odjazdów pociągów. Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna trwa średnio 44 minuty. Autobusy pokonują trasę stacja Modlin – terminal lotniska w ok. 10 minut. Cena biletu (jednorazowy, normalny) na pociąg do stacji Modlin (44 km) z Warszawy Centralnej to 12,50 zł. Natomiast taki sam bilet na przejazd ze stacji Warszawa Gdańska do stacji Modlin (37 km) kosztuje 10,60 zł. Cena przejazdu autobusem Kolei Mazowieckich na terminal wynosi 4 zł. Bilety na autobus Kolei Mazowieckich będzie można kupić w każdej kasie, pociągu oraz u pracownika KM prowadzącego odprawę w autobusach.

Jak dojechać autobusem?

Od 16 lipca ruszy także połączenie autobusowe Lotniska z Warszawą. Pojazdy linii TRANS KINETIK, kursować będą na trasie: dworzec Centralny, stacja metra Młociny, terminal Lotniska Warszawa/Modlin. Przejazd w jedną stronę kosztować będzie ok. 30 zł.

Linie lotnicze na lotnisku Warszawa-Modlin
RyanairRyanair
Wizz AirWizz Air
Transfer na lotnisko Warszawa-Modlin
  Brak transferów na trasie lotnisko Warszawa-Modlin - centrum
Roczne statystki lotniska Warszawa-Modlin
  • pasażerowie:
    • 2012: 857481 pasażerów
857481

2012
  • operacje lotnicze:
    • 2012: 6379 operacji lotniczych

Ostatnie opinie pasażerów o lotnisku Warszawa-Modlin

Jacek Kawa wystawił(a) ocenę 1
 

Nie zauważyłem zalet  

Po przejściu od samolotu do kontroli paszportowej wszyscy pasażerowie cali mokrzy bo akurat padał ulewny deszcz. Kontrola paszportowa: dwóch kaprali sprawdza paszporty bardzo dokładnie i po kilka razy. 200 zmokniętych pasażerów czeka najpierw cierpliwie po czym zaczynają się pojawiać krzyki i przekleństwa. kolejka ledwo się przesuwa. Po godzinie kolej na naszą rodzinę. Kontrola paszportów, podnoszenie dzieci żeby pan mógł zobaczyć, jeszcze raz oglądanie paszportów, coś tam wpisuje do komputera, i znowu ogląda paszporty. Mija jakieś 10 minut i możemy iść. 5-cio letnia córka na pożegnanie dostaje bramką prosto w twarz. Płacz i krew z nosa. Jakiś grubas z napisem security zapytany po co tu stoi zamiast dbać o bespieczeństwo pasażerów odpowiada że bramki to nie jego sprawa. Nerwy i ponad godzina czasu zmarnowana. Mam nadzieję że lotnisko szybko zbankrutuje. 

dodano 2014-07-24 - zaakceptował andrzejtoulon

woj wystawił(a) ocenę 1
 

przylot na to lotnisko ok, szybko i sprawnie do czasu opuszczenia parkingu...masakra  

wylot z tego lotniska... dobrze to chyba jak nie pada ...jak leje to stoisz przed samolotem na deszczu i mokniesz , ludzie z małymi dziećmi stoją w ulewie ...nie polecam odlotów z tego lotniska. dojazd od A2 masakra 

dodano 2014-07-11 16:20 - zaakceptował mietek

Adam Kawicki wystawił(a) ocenę 10
 

- Kompaktowe, proste w poruszaniu się lotnisko - Szybka obsługa pasażera (max 15 minut na kontrolę bezpieczeństwa w szczycie komunikacyjnym) - Różnorodne formy dojazdu - Ceny w strefie bezcłowej nawet 2 razy niższe niż na WAW - Atrakcyjne kierunki - Ciągłe zmiany na lepsze  

- Jeden przewoźnik, który rozwija siatkę na zachód - Zbyt widoczna ochrona (ale to ma też swoje plusy) 

dodano 2014-07-09 11:58 - zaakceptował andrzejtoulon

Adam Potocki wystawił(a) ocenę 1
 

brak;-/  

z modlina lecialem raz- miesiac temu i nigdy wiecej..chamstwo chamstwo i jeszcze raz chamstwo...ludzi jak bydło traktują..samolot jeszcze nie przylecial a oni juz odprawiaja i ci wszyscy biedni ludzie musza stac w nagrzanym tunelu i czekac ponad pol godziny zanim wejdą do samolotu..o celnikach nie wspomne ...totalny brak kultury ...nigdy wiecej z Modlina...jesli chodzi o stolice to tylko Okecie  

dodano 2014-07-08 17:59 - zaakceptował wojtek

Marcin B. wystawił(a) ocenę 2
 

Alternatywa dla WAW.  

Lotnisko z wygiętej blachy postawione na "kartoflisku" przez co wszechobecne są komary. Najbardziej szkoda mi było Pani z gatu, którą komary dosłownie zjadały. Obsługa lotniska przy kontroli bezpieczeństwa powinna być sympatyczniejsza. 

dodano 2014-06-23 23:06 - zaakceptował bagi

Adam Szekl wystawił(a) ocenę 1
 

tanio  

daleko 

dodano 2014-06-11 11:16 - zaakceptował tomekk-81

MK wystawił(a) ocenę 10
 

Szybko, czysto. Wbrew innym ocenom mogę stwierdzić, że przygotowanie do kontroli bezpieczeństwa pozbawia wszelkich problemów w tym zakresie.  

Część obsługi Modlinbusa na lotnisku (powrót) sprawia wrażenie obrażonych, że klienci coś od nich chcą. Bardzo dużo widocznej ochrony z pałami. Trochę mało punktów usługowych, mało stolików w kawiarnii po lewej stronie terminalu. 

dodano 2014-05-06 09:57 - zaakceptował dareck

Marcin P. wystawił(a) ocenę 8
 

Pozytywne zaskoczenie - czyste, nieduże lotnisko z tanim dojazdem z centrum Warszawy - bilety za 8 zł :)  

Wysokie ceny praktycznie wszystkiego. 

dodano 2014-04-10 16:48 - zaakceptował andrzejtoulon

rostar wystawił(a) ocenę 1
 

Zastanawiam się co za "fachowiec" zajmuje się obsługą strony internetowej lotniska? Co on robił gdy lotnisko było nieczynne? Żadnych zmian na lepsze nie zauważyłem. Gdzie nie zajrzeć, zawsze jakiś "kwiatek" się znajdzie.  

Pasażer/rozkład lotów/Tablica połączeń Znajdź połączenie - w dostępnych polach można sobie wpisywać daty, porty lotnicze, co dusza zapragnie. Po wciśnięciu przycisku FILTRUJ i tak wyświetla się cały rozkład od 28X2013 do 29III2014 na wszystkie lotniska. Z powodu remontu torów kolejowych na moście linii średnicowej oraz na trasie Małkinia-Tłuszcz jest spore zamieszanie komunikacyjne na kierunkach wschodnich. Ani na stronie głównej, ani w zakładce Dojazd nie ma żadnego komunikatu na ten temat. Zamiast tego stare slogany jak to komfortowo dojadę z W-wy do Modlina cudownymi pociągami Elf. Dopiero po wylądowaniu zaskoczenie, że zamiast na Wschodni albo Centralny trzeba jechać na Gdańską. 

dodano 2014-03-11 15:51 - zaakceptował delboy

jacek malmon wystawił(a) ocenę 3
 

terminal -ok.  

AROGANCKA obsługa ,przy kontroli kontroli.nie do zaakceptowania,sam doswiadczyłem, a i nizej przedmówcy tez.Jako pasazer firmy rayanair zgłosiłem uwagi w centrali.W chwli obecnej korzystam z LUZ, LCJ i RDO-w nd. czasie 

dodano 2014-01-29 16:55 - zaakceptował andrzejtoulon

Nieaktualne informacje? Aktualizuj!
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
LOT: Zamów posiłek i bagaż online
(28.07) Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nową usługę pozwalającą zamówić posiłek premium jak również dodatk... dalej »
Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
(28.07) Dla Niemców Uznam to krajowy odpowiednik Cannes czy Portofino. Region pełen luksusowych hoteli, dzięki sp... dalej »
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)
21.07 Muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu
21.07 Graj o studia. Zwycięzcy
18.07 Gość Pasażera: Mariusz Jachimek