Zarezerwuj hotel
  Wypożycz samochód

pasazer.com lotniska lotnisko Kopenhaga

Lotnisko Kopenhaga oceń
kod IATA: CPH Opinie pasażerów: 7.14/10Lotnisko znajduje się 15 km na południowy-wschód od Centrum. Składa się z trzech terminali - 1 - krajowy, 2 - odloty międzynarodowe z wyłączeniem SAS i partnerów, 3 - odloty międzynarodowe SAS i partnerzy, między terminalami kursuje bezpłatny autobus. Przez znajdujący się most w Kopenhadze , można się dostać z lotniska do Szwecji co oferują zarówno autobusy, jak i specjalne taksówki. Samo lotnisko przeżywa w ostatnich latach oblężenie, gdyż stało sie miejscem przesiadkowym na trasie tysięcy podróżujących. Kilka lat temu miało wiele wygodnych foteli, gdzie można było spokojnie poczekać kilka godzin na następny lot. Obecnie, miejsca na odpoczynek zamieniane są w nowe sklepy, zmniejszając liczbę miejsc siedzących. W porównaniu z rosnącą liczbą pasażerów, lotnisko to staje się nieznośne dla oczekujących. Co ciekawe, miejsce dla odlatujących do Europy Środkowej i Wschodniej czy do USA ma obecnie najwygodniejszą przestrzeń. Jest to natomiast dobre miejsce na zakupy, stąd, jesli chcemy zrobic zakupy tax-free w markowych sklepach, to lotnisko będzie bardzo dobrym miejscem. Obok tradycyjnych sklepów z alkoholem i perfumami, znajduje się tam szereg sklepów z odzieżą, biżuteria, domowym wyposażeniem, a także kilka restauracji i barów.

Strona internetowa: www.cph.dk


Dojazd na lotnisko Kopenhaga
Jak dojechać samochodem?

Port Lotniczy położony jest obok drogi krajowej E20. Na lotnisku można wypożyczyć samochody w wypożyczalaniach: EuropCar, Hertz, Avis - znajdują się one obok termianlu 1, a także w wypożyczalniach: Budget i Soxt która znajdują się obok terminalu 3.

Jak dojechać koleją?

W okolicy terminali znajdują się 3 stacje kolejowe. Jeśli chcemy dostać się do centrum Kopenhagi to najlepiej skorzystać z stacji kolejowej znajdującej się obok terminalu 3, podróż trwa 10 minut. Z pozostałych stacji pociągi kursują do okolicznych miejscowości a także do oddalonych duńskich miast. Stacja kolejowa na lotnisku Kastrup znajduje się pod Terminalem 3 i nazywa się Koebenhavn Lufthavn/Kastrup. Stacja Taarnby znajduje się kilka kilometrów od lotniska. Kolej do południowej Szwecji kursuje 3 razy /godzinę. Są też ekspresowe pociągi do całej Szwecji, tzw. X2000. Informacje na stronie www.sj.se. Panowie!usuncie ta nieprawdziwa informacje o tych 3 stacjach kolejowych na/w okolicy lotniska Kastrup.Jest tylko jedna stacja i ta znajduje sie pod Terminal 3.Z tej stacji odchodza wszystkie pociagi,jak lokalne tak i dalekobiezne na cala Danie,Szwecje i z jedna przesiadka w Göteborgu do Oslo.

Jak dojechać autobusem?

Autobusy kursują między terminalami, a także co 5 - 10 minut do centrum miasta. Z pobliskich stacji można się dostać do okolicznych miejscowości a także przez most do Szwecji.

København-Ystad-Rønne (linie 866)
København-Malmö-Lund (linie 999)
København-lufthavnen-Malmö-Sturup (737)
Rozkład na www.graahundbus.dk Jest również możliwość tanich przejazdów Swebusexpress - www.swebusexpress.se Wszystkie autobusy zatrzymuja sie przed Terminal 3.

Jak dojechać taksówką?

Obok każdego terminalu znajdują się postoje taksówek. Jest specjalny postój dla szwedzkich taksowek do Malmö/Lund. Należy zawsze uzgodnić cenę zanim się usiądzie do taksówki.Niestety można byc łatwo oszukanym. Cena do Malmö to około 650-700 szwedzkich koron.

Loty z lotniska Kopenhaga:
 Gdańsk (GDN) Polska
 Katowice (KTW) Polska
 Kraków (KRK) Polska
 Łódź (LCJ) Polska
 Poznań (POZ) Polska
 Warszawa (WAW) Polska
 Wrocław (WRO) Polska
Transfer na lotnisko Kopenhaga
  Brak transferów na trasie lotnisko Kopenhaga - centrum

Ostatnie opinie pasażerów o lotnisku Kopenhaga

T.L. wystawił(a) ocenę 10
 

Swietny dojazd do centrum oraz do/ze Szwecji. Doskonale oznakowane terminale. Bardzo dobra oferta gastronomiczna. Mila i przyjazna obsluga poczawszy od personelu linii lotniczych konczac na security. Nareszcie alternatywny do oficjalnego, bezplatny internet WIFI, szybki bez czasowego limitu.  

Gniazdka elektryczne znajdzie sie w wiekszej ilosci tylko przy stolikach w Burger King na antresoli, inaczej sa rzadkoscia. 

dodano 2014-06-27 - zaakceptował jsg

Keczemot wystawił(a) ocenę 5
 

duży wybór restauracji, barów, sklepów  

odległości pomiędzy terminalami !!!! 

dodano 2012-01-22 14:19 - zaakceptował that

Wojciech Leśniewski wystawił(a) ocenę 10
 

Najlepsze na świecie parówki Steff Houlberg, wspaniała drewniana podłoga, bardzo kompetentna obsługa, dobre sklepy odzieżowe i płytowe, Tuborg i Carlsberg, próbka Danish Design w sklepikach  

Zlikwidowano strefę ciszy, gdzie można było poleżeć obserwując płytę lotniska bez zgiełku i komunikatów 

dodano 2011-06-09 10:43 - zaakceptował aynis

Rainier wystawił(a) ocenę 9
 

Atmosfera - mimo tłumów spokojne, drewniana podłoga, miła obsługa, dobra komunikacja z Kopenhagą i Malmoe, spro sklepów mimo, że bardzo drogo. Sporo miejsc, gdzie można w ciszy poczekać na następny lot.  

Gastronomia mimo, że zróżnicowana nie warta pieniędzy. 

dodano 2011-01-13 21:34 - zaakceptował wojtek

Przemek wystawił(a) ocenę 3
 

Szybkie połączenie do centrum CPH kolejką S-tog, która odjeżdża praktycznie spod terminala  

Lotnisko ma już swoje lata, jest dość małe - mega długie kolejki do wszystkich stanowisk 

dodano 2011-01-02 21:46

Przemyslaw Raniszewski wystawił(a) ocenę 8
 

super lotnisko, nowocześnie, ładnie, czysto, dużo sklepów i restauracji, miła obsługa  

brak 

dodano 2010-02-20 16:11 - zaakceptował hamburg

Patryk Jerzykowski wystawił(a) ocenę 5
 

Najładniejsze lotnisko jakie widziałem. Nawet drzewa w środku rosną. Duża liczba punktów gastronomicznych i sklepów. Mała liczba opóźnień. Połaczenie miasta metrem i kolejką podmiejską. Połączenie z Malmo, Czystość na 10 pkt.  

brak 

dodano 2010-02-18 13:36 - zaakceptował gregory

Nieaktualne informacje? Aktualizuj!
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
Enter: Kolejne kierunki w sprzedaży
(29.07) Linia Enter Air wprowadziła dziś (29.07) do sprzedaży indywidualnej bilety na trasach z Warszawy do Olbii... dalej »
Ruch nad Polską wzrósł o 5 proc.
(29.07) Pasażerowie, których loty do Izraela lub na Ukrainę zostały odwołane, mogą domagać się zwrotu kosztów lub... dalej »
29.07 KE zgadza się na pomoc dla LOT-u
28.07 LOT: Zamów posiłek i bagaż online
28.07 Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)