Zarezerwuj hotel
  Wypożycz samochód

pasazer.com lotniska lotnisko Berlin Schoenefeld

Lotnisko Berlin Schoenefeld oceń
kod IATA: SXF Opinie pasażerów: 3.90/10Berlin Schoenefeld to główny port lotniczy dawnego Berlina Wschodniego leżący około 20 km od centrum Berlina. Obecnie jest to port na którym ląduje wiekszość tanich przewoźników. Swoją bazę ma tutaj m.in easyJet.

Więcej informacji na temat lotniska w pliku pfd Lotnisko małe, idealne dla osób pierwszy raz wylatujących w podróż z lotniska poza Polską. Wszystko w jednym miejscu, łatwo się odnaleźć w sytuacji. Duży parking przed lotniskiem umożliwiający pozostawienia auta w bezpiecznym miejscu.

Strona internetowa: www.berlin-airport.de


Dojazd na lotnisko Berlin Schoenefeld
Jak dojechać samochodem?

Dojazd z autostrady B 96 oraz B179 nie jest skomplikowany. Oznaczenia poprowadzą każdego kierowce do celu.

Jak dojechać koleją?

Około 400 metrów od hali lotniska usytuowana jest stacja kolei. Co pół godziny odjeżdża pociąg AirPortExpress oznaczony symbolami RE4 i RE5 którymi można dojechać do Berlin Ostbanhof (18 minut), Alexanderplatz (23 minuty), Fridrichstrasse (26 minut), Zoologischer Garten (35 minut). Za najtańszy jednorazowy bilet (2 godzinny) na strefę ABC zapłacimy 2.80 €. Czas dojazdu około 40 minut.

Z tej samej stacji możemy pojechać kolejką miejską S-bahn. Liniami S9 i S45 dojedziemy bez problemu do centrum miasta. Linie kursują dosyć często - co kilka-, kilkanaście minut. Za jednorazowy bilet na strefę ABC zapłacimy 2.80 €. Więcej na temat biletów poniżej.

Jak dojechać autobusem?

Kilkaset metrów od terminalu znajduje się przystanek linii autobusowej nr 163 i 171. Linia 171 dowiezie nas do najbliższej stacji metra Rudow, stamtąd zaś metrem możemy dostać się do centrum miasta
Bilety można kupić w automacie przy wyjściu z lotniska. Można zapłacić kartą, bądź gotówką. Za najtańszy jednorazowy bilet (2 godzinny) na strefę ABC zapłacimy 2.80 €. Można zaopatrzyć się w Welcome Card - bilet, który jest ważny 72 godziny od momentu skasowania za 21 € na wszystkie strefy ABC. Dodatkowo w ramach tego biletu może podróżować 3 dzieci do lat 14. Bilet upoważnia także do 50 procentowej zniżki w wielu muzeach.

Jak dojechać taksówką?

Przed terminalem znajduje się postój taksówek. Koszt przejazdu do centrum Berlina wynosi 25-35 €. Dojazd do Berlin Osbanhof to ok. 40 €.

Loty z lotniska Berlin Schoenefeld:
  Brak lotów z/do Polski! SXF
Transfer na lotnisko Berlin Schoenefeld
  Brak transferów na trasie lotnisko Berlin Schoenefeld - centrum

Ostatnie opinie pasażerów o lotnisku Berlin Schoenefeld

Gosia wystawił(a) ocenę 1
 

Idealne położenie dla Polski zachodniej i wielka siatka połączeń.  

Daje 1, bo to lotnisko za każdym pobytem obrzydza mnie smrodem i syfem toalet, który nie ustępuje nawet zaraz po pseudosprzątaniu przez jakichś dziwnych ludków. Na żadnym polskim czy europejskim lotnisku nie jest nawet w połowie tak źle. Czy to wciąż Niemcy? 

dodano 2014-06-21 - zaakceptował andrzejtoulon

Robert Z. wystawił(a) ocenę 1
 

Blisko Polski, ma EJ z dobrą siatką.  

Totalnie obskurne, zatrzymane w głębokiej komunie, jak najszybciej zapomnieć. W Polsce żadne lotnisko nie jest tak beznadziejne jak to. 

dodano 2014-05-18 13:22 - zaakceptował paolo-79

tyt_trn wystawił(a) ocenę 4
 

Spora liczba połączeń, prosty dojazd z Polski i do centrum Berlina. Przyjemna obsługa. Fajny (płatny) taras widokowy.  

Koszmarna ciasnota i totalny nieład. Przechowalnia bagażu poza terminalem. Pasażerowie odprawiani w trzech różnych terminalach. Nie ma jednak takich wad, których nie można wytłumaczyć wiekiem terminala. 

dodano 2013-08-20 19:31 - zaakceptował wojtek

Krzysztof Z. wystawił(a) ocenę 4
 

Raczej mila obsluga, duza siatka polaczen.  

Brudno, balagan organizacyjny, dojscie od kontroli bezpieczenstwa do strefy bramek odbywa sie kretymi jak labirynt korytarzami przymusowo przez strefe wolnoclowa (biedni spoznieni pasazerowie), trwajacy wiecznosc dojazd do centrum Berlina, ogolnie typowe lotnisko z minionej epoki i o standardzie najtanszych linii lotniczych. 

dodano 2013-06-10 14:58 - zaakceptował kasjanek

Moje Moje wystawił(a) ocenę 3
 

Malutkie lotnisko, z czego terminal C chyba nie używany, B używany przez Easy Jet a D przez Air Berlin. Terminal A na pozostałe loty.  

Ciasne terminale bez miejsc do siedzenia (jedynie można znaleźć na terminalu B) i to tez niewiele. Na terminal A trzeba się wciągać z walizą. Znowu nie ma gdzie usiąść. Nie można oddać walizki na szybciej niż 2 godziny przed odlotem (dla przykładu: Warszawa - 23 godziny przed lotem) więc trzeba wszędzie z nią chodzić. Internet na lotnisku płatny (!). Lotnisko źle oznaczone i trudno znaleźć toalety po odprawie. Gate'y są porozrzucane - tu jedno a tu drugie, nic nie pokolei. Check-in często opóźnione bo akurat odprawiają jeszcze lot sprzed paru godzin, który był opóźniony. Lotnisko źle zorganizowane. Zdecydowanie gorsze niż Tegel.  

dodano 2011-05-26 13:36

4tech wystawił(a) ocenę 5
 

Lotnisko rodem z głębokiego realnego socjalizmu w wydaniu NRD ( Niemiecka Republika Demokratyczna), byłe główne lotnisko Berlina Wschodniego.....tyle historia:)  

mały terminal, ( blaszak w części odpraw dla easyJet)...brudny i zaniedbany. 

dodano 2010-09-29 12:05 - zaakceptował 4tech

Przemyslaw Raniszewski wystawił(a) ocenę 2
 

dobry dojazd  

ciasny terminal, nie miła obsługa 

dodano 2010-02-20 12:14 - zaakceptował hamburg

Łukasz Łyczkowski wystawił(a) ocenę 7
 

duży parking, łatwy dojazd  

stary, brzydki budynek terminalu 

dodano 2010-02-18 13:37

mspoz wystawił(a) ocenę 5
 

Szybki i wygodny dojazd z POZ  

Brak bezpiecznych, darmowych parkingów w pobliżu 

dodano 2010-02-18 18:20

Dawid Gradecki wystawił(a) ocenę 7
 

szybki dojazd, sprawne security  

dodano 2010-02-18 16:52

Nieaktualne informacje? Aktualizuj!
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
LOT: Zamów posiłek i bagaż online
(28.07) Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nową usługę pozwalającą zamówić posiłek premium jak również dodatk... dalej »
Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
(28.07) Dla Niemców Uznam to krajowy odpowiednik Cannes czy Portofino. Region pełen luksusowych hoteli, dzięki sp... dalej »
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)
21.07 Muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu
21.07 Graj o studia. Zwycięzcy
18.07 Gość Pasażera: Mariusz Jachimek