Zarezerwuj hotel
  Wypożycz samochód

pasazer.com lotniska lotnisko Londyn Stansted

Lotnisko Londyn Stansted oceń
kod IATA: STN Opinie pasażerów: 6.17/10Lotnisko znajduje się 60 km na północ od centrum Londynu. Port Lotniczy składa się z jednego terminalu oraz trzech subterminali. Na środkowym obsługiwany jest Air Berlin, Easy Jet, Ryanair. Na prawym tylko Ryanair natomiast na lewym wszystkie pozostałe linie. Łączność pomiędzy głównym Terminalem, a lewym oraz środkowym subterminalem zapewnia bezzałogowa kolejka. Na prawy trzeba dojść pieszo.

Strona internetowa: www.baa.co.uk/main/airports/stansted


Dojazd na lotnisko Londyn Stansted
Jak dojechać samochodem?

Lotnisko położone jest na północny wschód od Londynu, w pobliżu drogi krajowej M11. Na lotnisku można wynając samochód. Dostępny jest również parking przed terminalem.

Jak dojechać koleją?

Pamiędzy centrum Londynu a lotniskiem Londyn (Stansted) kursują pociągi Stansted Express. Odjeżdżają co 15-30 minut, zaś podróż do/z stacji Liverpool Street trwa około 45 minut. Cena biletu w jedną stronę to 16 funty, w dwie 26 funtów. Pasażerowie Ryanair mogą kupić bilet poprzez stronę firmy, gdzie podaje się kod rezerwacji. Wtedy bilet w jedną stronę kosztuje 10 funtów, a powrotny 19,50 funta. Również dzięki innym przewoźnikom kolejowym operującym z/do lotniska Stansted możemy bezpośrednio dojechać do Cambridge, Leicester, Birmingham.

Jak dojechać autobusem?

Z lotniska do Londynu kursują linie autobusowe: A4, A6, A7, A9 i Terravision Express. Autobusy odjeżdżają co 30 minut. Również dzięki liniom National Express możemy dotrzeć bezpośrednio do/z Heathrow, Norwich, Birmingham, Leicester i Nottingham. Przejazd dość drogi. Na przykład trasa Londyn Stansted - Birmingham około 24 funtów.

Jak dojechać taksówką?

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Aby zamówić taxi należy przy wyjściu "Arrivals" podejść do stanowiska "TAXI". Tam otrzymamy numer auta do którego mamy się udać. Samochody stoją przy wyjściu na zewnątrz Terminalu. Korporacja nazywa się CHECKERCARS. Nr tel: 012 79661111. Koszt przejazdu do/z centrum Londynu to około 80 funtów. Polskiego kierowcę taxi można zamówić z polskiej korporacji FlyMiniCabs w Londynie poprzez stronę internetową www.flyminicabs.co.uk, lub telefonicznie (0044) 208 7350 919. Koszt przejazdu do/z centrum Londynu to około 45 funtów.

Loty z lotniska Londyn Stansted:
 Bydgoszcz (BZG) Polska
 Gdańsk (GDN) Polska
 Katowice (KTW) Polska
 Kraków (KRK) Polska
 Lublin (LUZ) Polska
 Łódź (LCJ) Polska
 Poznań (POZ) Polska
 Rzeszów (RZE) Polska
 Szczecin (SZZ) Polska
 Warszawa-Modlin (WMI) Polska
 Wrocław (WRO) Polska
Transfer na lotnisko Londyn Stansted
 Stansted - London Victoria  Terravision 9 GBP
 Stansted - London Liverpool Str  Terravision 8 GBP
 Stansted - Stratford  Terravision 6 GBP

Ostatnie opinie pasażerów o lotnisku Londyn Stansted

Robert Z. wystawił(a) ocenę 4
 

Bardzo rozległe lotnisko z wielką siatką dość tanich połączeń, ale tylko 1 pas, więc nie wiem po co wstawiono o 18:45 aż 5 lotów. Sprawne i szybkie security.  

Długi i drogi dojazd do Londynu. Długi czas potrzebny do opuszczenia lotniska. Za mało miejsc oczekiwania na lot. Numer gate wyświetlany bardzo późno a dojazd kolejką trwa do 12 minut, więc jeśli ktoś pomyli kierunek, to praktycznie nie ma szans wrócić na właściwy terminal. Na gatach wyjściowych kompletny bałagan i nagminne robienie opóźnień "z niczego". W ostatnim tygodniu 2x odprawiano mnie z gate 38. Za pierwszym razem do TGD - brak wyświetlenia relacji, brak sprawdzenia kart pokładowych, w efekcie pasażerowie dwóch lotów zostali pomieszani, ich bagaże również. Odkręcanie trwało 30 minut. Za drugim razem, do SXF, terminal bez włączonej wentylacji i klimatyzacji, choć na zewnątrz było <20C, to w środku >30C i niektórzy omdlewali. Samolot czekał na pasażerów od godziny, ale obsługa gate nie pojawiła się aż do planowanego czasu zamknięcia. Później przyszła jedna geriatryczna kobieta i... 10 minut próbowała przypomnieć sobie hasło. Dalej było równie nieciekawie... W efekcie "z niczego" lot do Berlina dostał 25min spóźnienia. 

dodano 2014-05-18 - zaakceptował paolo-79

Adrian wystawił(a) ocenę 1
 

Brak  

Brak miejsc do siedzenia w strefie zaraz po wejściu do terminala, bardzo długie kolejki do odprawy paszportowej po przylocie. Raz miałem sytuację ciekawą, przyziemiłem 8:00 i ledwo zdążyłem na autokar 9:15. Tragedia aby stać po przylocie do odprawy paszportowej 40 minut.. Dużo lepsze jest Luton. 

dodano 2014-04-12 19:25

Tomasz Kliche wystawił(a) ocenę 5
 

może być  

przeciętne 

dodano 2013-07-28 04:06 - zaakceptował andrzejtoulon

Wiktor Bartczak wystawił(a) ocenę 8
 

Dobrze zorganizowane lotnisko, terminal z dużą ilością lokali i sklepów, przestrzeń. Odpowiednia ilość stanowisk kontroli bezpieczeństwa - nigdy nie czeka się długo. Dobre położenie, służy nie tylko mieszkańcom Londynu.  

Duża odległość do pokonania pieszo, szczególnie przy odległych gate'ach. W niektórych godzinach bardzo tłoczno. 

dodano 2011-09-14 14:49 - zaakceptował humbak

Marcin wystawił(a) ocenę 8
 

Duże, przestronne lotnisko. świetnie oznakowane, dużo barów i restauracji. Wiele tras Ryanair i easyJet.  

Daleko od Londynu, długa podróż do miasta, szczególnie autobusami National Express 

dodano 2011-09-14 22:47 - zaakceptował aynis

Łukasz wystawił(a) ocenę 8
 

Fajnie, że masz szybki dostęp do kolei. Można się łatwo w nim odnaleźć. Dobra kawa.  

Straszzzznie rozległe parkingi. Prawie zgubiłem auto. No ale w sumie to nie minus, tylko wymóg. Ale coś wpisać muszę. 

dodano 2011-05-25 15:21 - zaakceptował 4tech

Piotr Graczyk wystawił(a) ocenę 8
 

Przestronne lotnisko z wieloma "atrakcjami".  

Trochę daleko od centrum,ale czy to az taki minus jesli chce sie leciec tanio? 

dodano 2011-01-09 20:56 - zaakceptował jsg

Paulina Wójcicka wystawił(a) ocenę 5
 

Duzy wybór sklepów.  

Wszędzie daleko. Począwszy od samego lotniska po dojścia do gates. 

dodano 2010-11-15 10:57 - zaakceptował wojtek

Robert Sz wystawił(a) ocenę 1
 

brak  

Po wyjściu z samolotu ma się wrażenie, że trafiło się do izby wytrzeźwień. Wszędzie na podłodze spią ludzie,a krzeseł prawie brak. Do miasta bardzo daleko i drogi dojazd. W terminalu tłumy, kolejki i chamstwo. Bardzo mało przyjazne lotnisko. 

dodano 2010-09-25 22:58

grzegorz wystawił(a) ocenę 5
 

Duży port lotniczy zdominowany przez Ryanair-a Dobrze oznakowany, czysty, z dużą ilością sklepów i restauracji czy mini barów dobrze skomunikowany z Londynem  

pasażerowie śpiący na podłodze- widok koszmarny 

dodano 2010-02-22 16:50 - zaakceptował 4tech

Nieaktualne informacje? Aktualizuj!
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
(24.07) PLL LOT poinformowały dzisiaj (24.07) o wznowieniu rozkładowych rejsów z Warszawy do Tel Awiwu. Pierwszy... dalej »
Wizz: 11 milionów w Katowicach
(24.07) Linie lotnicze Wizz Air świętuje przewiezienie 11-milionowego pasażera podróżującego do Katowic. Magdalen... dalej »
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)
21.07 Muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu
21.07 Graj o studia. Zwycięzcy
18.07 Gość Pasażera: Mariusz Jachimek
17.07 LOT: Dreamliner do Londynu i Tbilisi
17.07 4You: Osiem kierunków z Rzeszowa
17.07 4You poleci z Łodzi w 8 kierunkach