×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia lotnicza Small Planet Airlines (TE)


 5.9

/10

Small Planet AirlinesSmall Planet Airlines jest czarterową linią lotniczą działającą obecnie na czterech rynkach: polskim, litewskim, brytyjskim oraz francuskim. Linia dzieli się na dwie osobne spółki lotnicze działające na podstawie dwóch niezależnych koncesji operatora lotniczego tzw. AOC (Air Operator’s Certificate) w Polsce z siedzibą i główną bazą w Warszawie oraz na Litwie z siedzibą i główną bazą w Wilnie. Dodatkowe bazy operacyjne znajdują się w Katowicach, Paryżu, Lyonie, Londynie (LGW) i Manchesterze. W roku bieżącym przewoźnik planuje, że liczba przewiezionych pasażerów przekroczy 1 mln i będzie o 43 proc. wyższa niż w roku 2012.

W trakcie ostatniego sezonu letniego 2013 flota przewoźnika składała się z 8 samolotów: sześciu Airbusów A320 oraz dwóch Boeingów B737-300. Na następny sezon letni planowane jest powiększenie floty o kolejne trzy Airbusy A320, przy jednoczesnym zdaniu do leasingodawcy jednego Boeinga 737. Przewoźnik planuje także posiadanie dodatkowego, rezerwowego Airbusa A320, który będzie doskonałym zapieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami dotyczącymi nieregularności i opóźnień.

Zarezerwuj hotel


Wypożycz auto


Siatka połączeń Small Planet AirlinesOpinie o linii Small Planet Airlines

Zalety: Kompetentny personel.
Wady: 5.10.2017 lot nr P7 8313 trasa Katowice -Hurghada. Po starcie krążyliśmy nad lotniskiem 2 godziny ponieważ samolot miał usterkę uniemożliwiającą dalszy lot. Ponowne lądowanie w Katowicach. Oczekiwanie 4 godziny na lotnisku. Otrzymaliśmy od linii lotniczych niejadalny posiłek. Po tym czasie kolejny start tym samym samolotem (milutko prawda) Lot spokojny . Ale czasu wyrwanego z urlopu nikt nam nie wróci. Niestety tylko źle o tych liniach. 12.10.2017 lot nr P7 8314 trasa Hurghada - Katowice. Koszmar to mało powiedziane. Lot zaplanowany na godzinę 21.45 został odwołany o czym zostaliśmy poinformowani dopiero o 24.00. Zorganizowano nam hotel który nie mieścił się w żadnych minimalnych kategoriach przyzwoitości. Przywitał nas smród farby olejnej. Rozlokowano nas w pokojach w których można było znaleźć zwierzątka jak np gekon. O dzielnicy w której mieścił się ten przybytek przez litość nie wspomnę. Rano śniadanie na stołówce którą za głębokiej komuny sanepid zamknąłby bez mrugnięcia okiem i wykwaterowanie o godzinie 10.30 Ponownie musieliśmy przejść przez kontrolę na lotnisku. Oczekiwanie na konkretną informację. W końcu jest . Poprzedniego dnia samolot został uziemiony że względu na usterki - znowu. Po interwencji kawałek pizzy i 7UP. Dalsze oczekiwanie. W obcym państwie , na obcym lotnisku nikt się nami nie interesował. Zostaliśmy sami . W końcu jest informacja że wylatujemy innym samolotem. Start o 18.30. Lot spokojny. 24 godziny stracone. Z naszej grupy byli tacy którzy musieli załatwiać sobie urlop . Rozumiem cięcie kosztów. Rozumiem maksymalną chęć zysku ale nie takim kosztem. Co musi się stać żeby organizatorom wczasów za granicą otworzyły się oczy. Czy musi dojść do tragedii żeby ktoś zaczął myśleć? Na pewno przy kolejnych wczasach będę się dowiadywał jaka linia lotnicza obsługuje moje loty. Jeśli będzie to Small Planet ja takiej oferty nie kupię. Moje zaufanie jest zerowe.
1

/10

6 dni, 20 godzin temu,  
Zalety: Lot z Wawy do Heraklion, początek października. Bez opóźnień, miła obsługa, łagodny start i lądowanie. Ogólnie OK, polecam.
Wady: Mało miejsca na nogi
9

/10

11/10/2017 08:59,  
Zalety: W miarę nowe samoloty. Umiejętności pilotażu.
Wady: Od lipca do października tego roku nie otrzymałem zwrotu (za uznaną reklamację uszkodzonej walizki) kosztów naprawy. Lekceważą sobie klientów na potęgę. Szczerze odradzam - zwłaszcza uczestnictwa w procesie reklamacyjnym - PO RAŻ KA !!!
2

/10

05/10/2017 19:43,  
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy