×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia lotnicza Small Planet Airlines (TE)


 5.9

/10

Small Planet AirlinesSmall Planet Airlines jest czarterową linią lotniczą działającą obecnie na czterech rynkach: polskim, litewskim, brytyjskim oraz francuskim. Linia dzieli się na dwie osobne spółki lotnicze działające na podstawie dwóch niezależnych koncesji operatora lotniczego tzw. AOC (Air Operator’s Certificate) w Polsce z siedzibą i główną bazą w Warszawie oraz na Litwie z siedzibą i główną bazą w Wilnie. Dodatkowe bazy operacyjne znajdują się w Katowicach, Paryżu, Lyonie, Londynie (LGW) i Manchesterze. W roku bieżącym przewoźnik planuje, że liczba przewiezionych pasażerów przekroczy 1 mln i będzie o 43 proc. wyższa niż w roku 2012.

W trakcie ostatniego sezonu letniego 2013 flota przewoźnika składała się z 8 samolotów: sześciu Airbusów A320 oraz dwóch Boeingów B737-300. Na następny sezon letni planowane jest powiększenie floty o kolejne trzy Airbusy A320, przy jednoczesnym zdaniu do leasingodawcy jednego Boeinga 737. Przewoźnik planuje także posiadanie dodatkowego, rezerwowego Airbusa A320, który będzie doskonałym zapieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami dotyczącymi nieregularności i opóźnień.

Zarezerwuj hotel


Wypożycz auto


Opinie o linii Small Planet Airlines

Zalety: Brak
Wady: Odradzam. Nie wiem skąd tak wysoka pubktacja, chyba pracownicy mają prykas, żeby pisac dobre opinie. Podczas lotu zniszczyli mi walizkę, złozyłam reklamację. Po uznaniu reklamacji w listopadzie 2017 r. do tej pory nie otrzymałam zwrotu pieniędzy. Napisali, że moze to potrwac do 10 tygodni, więc najpóźniej pieniadze powinny byc w styczniu. Teraz mamy maj i kasy brak. Ja nie wiem moze wszyscy poszkodwani powinni sie zebrać, złozycć pozew zbiorowy to moze i pieniądze by sie w znalazły na zapłate zaległych zobowiązań. Wracając do lotu kiedy już "zaparkowalismy" samolot i powoli wszyscy szykowali sie do wyjścia( choc od razu było widac, ze coś jest nie tak bo bardzo długo siedzieliśmy w samolocie(nagle przyszła informacja, że najpierw musi wysiąść przód samolotu, bo w przeciwnym razie samolot sie przewróci. Latam bardzo duzo ale takiej sytuacji nigdy nie miałam. Teraz jak bede miała wykupic wycieczke i okaże sie ze lot jest ze small planet to zmieniam , bo z nimi nigdy więcej lecieć nie chcę.
1

/10

11/05/2018 10:38,  
Zalety: Nagminnie niszczą bagaże, nie dotrzymują warunków ugody i mają pasażerów głęboko w ...
Wady: Mimo ewidentnego uszkodzenia bagażu (!!!) firma Small Planet Airlines odmawia przyjęcia reklamacji - proponuje ugodę i wypłatę odszkodowania w zamian za podpisanie oświadczenia „Niniejszym zgadzam się bezwarunkowo na wypłatę odszkodowania . . . i oświadczam, że nie mam żadnych dodatkowych roszczeń o materialną i niematerialną krzywdę w stosunku do Small Planet Airlines Sp. z o. o. w związku z powyższym . . .” PO PODPISANIU przez pasażera wspomnianej ugody Small Planet Airlines informuje, że oświadczenie zostało przekazane do opłacenia, ale „może to potrwać do 13 tygodni od otrzymania przez nas oświadczenia (czas oczekiwania zależny jest od liczby zgłoszeń)”. Po upłynięciu 13 tygodni i wielokrotnych monitach firma przesyła informację, że „w zimowym sezonie (od października do maja) Small Planet Airlines ma bardzo ograniczone środki na rekompensaty roszczeń. Zapewniamy, iż ostatecznie rekompensaty zostaną przesłane, lecz w danym momencie nie możemy potwierdzić, kiedy dokładnie płatności zostaną zrealizowane” . . . . w nieokreślonej przyszłości, za rok, dwa, dziesięć lat, może jeszcze w tym stuleciu (???!) . . . ZATEM - CZEKAJ NAIWNY PASAŻERZE, BO PODPISAŁEŚ UGODĘ I TERAZ MAJĄ CIĘ GŁĘBOKO W ...
1

/10

11/05/2018 08:57,  
Zalety: Leciałem tą linią z 8 razy. ANI RAZU nie było żadnych problemów. Wszystkie loty były spokojne, było wygodnie, załogi kompetentne i sympatyczne, znające się na tym co robią. Piloci świetni, wiadomo, w Airbusach najczęściej na autopilocie się ląduje, ale podczas wietrznej pogody pilot wylądował bardzo gładko. Moim zdaniem 10/10. P. S Czytałem niektóre oceny Small Planeta ze strony innych ludzi, i czegoś nie rozumiem. Czy ci ludzie wiedzą, że to nie przewożnik niszczy walizki tylko OBSŁUGA NAZIEMNA LOTNISKA? Zresztą nie dziwię się że linie lotnicze nie reagują na reklamacje. To nie ich bagaż i nie mają z nim nic do czynienia.
Wady: Zupełny brak
10

/10

28/01/2018 18:30,  
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie