Lotnisko Poznań (Ławica): 897 tys. pasażerów

W całym roku 2007 Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego obsłużył 897 000 pasażerów, o blisko 34% więcej niż roku 2006 (670 tysięcy podróżnych). W 2007 roku na poznańskim lotnisku nastąpił dynamiczny rozwój siatki połączeń - w ofercie tras przybyło 14 nowych kierunków. Część z nich została już uruchomiona: Poznań (Ławica) - Sztokholm (Skavsta), Poznań (Ławica) - Barcelona (Girona), Poznań (Ławica) - Nottingham, Poznań (Ławica) - Dortmund, Poznań (Ławica) - Bristol, Poznań (Ławica) - Edynburg, Poznań (Ławica) - Rzym (Ciampino), Poznań (Ławica) - Paryż (Beauvais). Kierunki ogłoszone na rok 2008 to: Poznań (Ławica) - Doncaster Sheffield, Poznań (Ławica) - Glasgow (Prestwick), Poznań (Ławica) - Malmö (koło Kopenhagi), Poznań (Ławica) - Torp, British Airways: Poznań (Ławica) - Londyn (Gatwick), Centralwings: Poznań (Ławica) - Manchester, Jet Air: Poznań (Ławica) - Kraków (Balice). Dodatkowo w wielu przypadkach przewoźnicy zwiększyli częstotliwość operowania na istniejących kierunkach. Swoją obecność na Ławicy zainaugurowało trzech nowych przewoźników: polska tania linia lotnicza Centralwings, brytyjska linia tradycyjna British Airways, polska linia Jet Air. Natomiast linia Wizz Air ogłosiła otwarcie pierwszej bazy operacyjnej w Poznaniu. Pasażerowie czarterowi, których liczba stanowi ponad 25% wszystkich klientów poznańskiego portu, mogli udać się na wypoczynek w 15 miejsc w sześciu krajach. zdrodlo: mojeprzeloty
21/01/2008 20:57  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2008-01-22 00:36   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Tak, DUB coś ma... Tony śmieci na ulicach i lepiące się od brudu chodniki... A taxi nie jest drogie, ale żeby taksówkarz znał jakiś adres w mieście, to już jakiś cud musi być...
hamburg 2008-01-22 00:34   
hamburg - Profil hamburg
ale DUB cos ma ;-)......nawet ze to wiocha.......no fakt.....ale metro mogli by wam zbudowac) Dobrze ze Taxowki (jak na Europe zachodnia) tanie byly ;-)
hamburg 2008-01-22 00:32   
hamburg - Profil hamburg
paolo:*buhahahaha* //W Poznaniu bylem tylko na dworcu glownym (przesiadalem sie tam)....koszmar....ale tego lata chcem zwjedzic Poznan...no i moze tez lotnisko ;-) (Zeby POZ w tym roku obsluzyl million)
marqoos_pl 2008-01-22 00:32   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Dublin nie jest metropolią... To duża wioska i tyle...
paolo-79 2008-01-22 00:27   
paolo-79 - Profil paolo-79
OT:kura is back:)pomyslalem ze moze jakas balicka kura pozna siebie w tej reklamie:)Hamburg:LON vs. PAR: tez wole PAR,ale LON jest unikalny,to jest piekne w Europie ze kazde metropolie sa inne:)a Rzym,no..poza klasifikacja:))Numer 1 na planecie:)Lubie tez Poznan,zeby nie byl OT:))
hamburg 2008-01-22 00:26   
hamburg - Profil hamburg
marqoos_pl: Ale Dublin ma swoj urok....w ogole IRL jest ladna. Lubie ten kraj ;-)
hamburg 2008-01-22 00:24   
hamburg - Profil hamburg
paolo: Moja mama np nie lubi Londynu....Mowi ze nic specialnego....woli Paryz lub Rzym ;-)
marqoos_pl 2008-01-22 00:16   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ja do LON dopiero w maju się na 3 dni wybieram... Ale też w sumie miałem pogodę... I słońce, i deszcz i wiatr... Jak w Dublinie... Heheh... Tyle tylko, że Londyn nie ma żadnego porównania do Dublina pod każdym względem, hehe.
aynis 2008-01-22 00:16   
aynis - Profil aynis
Od paru dni mamy niestety raczej kiepską pogodę, bo choć ciepło, to niestety wieje silny wiatr i pada (czasami leje)... Mam nadzieję, że trafi Wam się ładniejsza pogoda!
paolo-79 2008-01-22 00:14   
paolo-79 - Profil paolo-79
ehh kto nie lubi Londynu,a najlepsze,bylem 3 razy w L i zawsze przez caly czas mialem slonce...wiec moze aynis jednak cos w tym jest co piszesz ze wyatkowo w Londynie sa chmury...:))
hamburg 2008-01-22 00:10   
hamburg - Profil hamburg
Ja tez ju sie ciesze jak bede w Londynie ;-) Jakos lubie te miasto. Ma cos w sobie ;-)
aynis 2008-01-22 00:03   
aynis - Profil aynis
Cezary: mam nadzieję, że pogoda Ci dopisze, bo ostatnio bardzo pochmurno bywa nad Londynem... Słychać samoloty, które przelatują mi nad głową, ale nie widać...
Cezary 2008-01-21 23:59   
Cezary - Profil Cezary
adams: Twoje zdjęcie z 19-01-2008 Londynu z okien samolotu jest bardzo podobne do tego, które zrobiłem rok temu, w sobotę 27-01-2007. Widocznie Twój samolot miał identyczną trasę podejścia do lądowania. Moja fotka czeka na zatwierdzenie ale jest w moim profilu w środku. Już za kilka dni jak będzie dobra pogoda zrobię nowe fotki Londynu z góry. mam nadzieję że pogoda dopisze i bedę miał okazję zrobic kilka zdjęć.
marqoos_pl 2008-01-21 23:33   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
zgadzam sie, kura była niezła :)
adams 2008-01-21 23:31   
adams - Profil adams
paolo: chyba tak :) zebym ja to pamietał :)ale dziekuje za pochwały. Zazwyczaj staram sie robic ładne zdjecia :)
paolo-79 2008-01-21 23:24   
paolo-79 - Profil paolo-79
adams:piekna fotka..zrobiona z gory piazza venezia?:))
paolo-79 2008-01-21 23:16   
paolo-79 - Profil paolo-79
w balicach widziano moja kure?wow:))admin,ja tez mysle ze ta grupa nas ktora otacza to forum to fajna ekipa.mimo OT staramy tez byc kreatywni w post'ach:)Hamburg skonczyl swoj limit,ale napisal ze ce zero przygotowuje nowa atrakcje na pokladzie,gre w Dart,na tarczy z moim zdjeciem hehehe
andrzej500 2008-01-21 23:11   
andrzej500 - Profil andrzej500
Cezary: może powinniśmy kasować za wierszówki ? :)
admin 2008-01-21 23:11   
admin - Profil admin
szot: dokladnie masz racje. portal to nie tylko www, ale cala spolecznosc czyli ludzie za nim stojacy czyli Wy i my :-) I bardzo mnie cieszy, ze taka spolecznosc wokol pasazera sie skupila, i oby sie rozwijala daje :-) paolo: kura była zabawna, sam sie usmialem. Powiem Ci nawet, ze w Balicach tez sie smiali:-)
adams 2008-01-21 23:11   
adams - Profil adams
paolo: nie zdziw sie jak na lotniskach po biuach podrózy bedzie wisiała kartka z twoją fotografia i napisem " Zakaz sprzedazy biletów na trasach ce zero powyzszej osobie" oraz zablokują Ci wejscie na strone centalwings, w co wątpie ze ty tam zaglądasz i bookwania biltetów:)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy