Ryanair oszukuje pasażerów

Do tej pory broniłem się przed korzystaniem z usług Ryanair i chyba się nie pomyliłem. Na zjazd forumowiczów wyszło mi że najtaniej i naprościej dotrę ze Szczecina do London Stansted a dalej autobusem. W dniach 14-16.11.2008 cena wyjściowa była bardzo promocyjna bo 0,00 zł. Czyli za sasm bilet nic. Jeszcze przed chwilą sprawdzałem i tak jest na stronie Ryanair. W ramach 'szaleństwa' wybrałem Prioryty Boarding za 30 złotch, natomiast ponieważ lecę tylko z małym plecaczkiem wybrałem odprawę przez internet i że nie chcę ubezpieczenia. Po dokonaniu płatności karta okazało się ze za bilet zapłaciłem 289,10 zł, w tym za sam bilet 60 zł (zamiast 0,00) za ubezpieczenie, którego nie chciałem 47,42 + inne rózne taxy, Fees & Charges za 205,68 zł. Taką informację otrzymałem na adres mail. Natomiast jak sprawdzam moją rezerwację przez link zamieszczony w mailu 'manageBooking' jest czarno na białym że nie mam ubezpieczenia za które mi naliczono 47,42 zł. Sprawdzałem mozliwość wyjaśnienia sprawy. Jak się zorientowałem polskie call center kosztuje 2 zł z groszami (nieźle nieźle !) ale jest czynne tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19 czy jakoś tak.
06/07/2008 16:02  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_6987b 2017-10-09 23:35   
gość_6987b - Profil gość_6987b
Ryanair to zlodzieje i oszusci.
Odwolali mi lot dzisiaj ,na 16 godzin przed odlotem.
Ostrzegam przed tymi bandytami.
Nie mozna sie z nikim skontaktowac.
Nie wiem czy zwroca kase za bilet,a o odszkodowaniu 400 euro to moge pomarzyc.
Tyle mi sie nalezy wg prawa.
Nie kupujcie biletow na ta linie -to bankrut !!!
pitterek 2008-07-09 22:46   
pitterek - Profil pitterek
4tech: no ale podobno sporo takich problemów było i może potrwać dłużej. Niestety sprawdze kiedy oddali jak kozielanka z urlopu wróci 27.07. Czekam cierpliwie mimo wszystko ciesze się, że po takich stresach w zamawianiu wszystko doszło do skutku ;-) Szkoda tylko że nie zdywersyfikowałem przewoźników ;-) każdy odcinek powinien być przez innego wykonany ;-) ten był najtańszy.
4tech 2008-07-09 20:01   
4tech - Profil 4tech
pitterek: ja mialem kase po 5 dniach na koncie.....
pitterek 2008-07-09 19:57   
pitterek - Profil pitterek
no dobra mam potwierdzenia rezerwacji na wszystkie loty. Podobno że 2 razy chciałem do BRS lecieć, zwrócą podobno kasę do 7dni. Nie mogłem się dodzwonić na Irysowy numer i zadzwoniłem na CC w Polsce. 2,06 za minute to byzydura. Jeśli chcesz coś wyjasnić to każą dzwonić na numer 0300703007 a tam jest 4,80 za minutę. No i tak za loty 173 PLN a za infolinię ze 40 PLN. ($%*&#$%*%)
Rzeczywiście oddadzą kasę w 7 dni roboczych ????? pytam, bo kupiłem bilety dzieki uprzejmości koleżanki posiadającej VE w Inteligo. Pozdrawiam
hamburg 2008-07-09 19:20   
hamburg - Profil hamburg
Witam. Dzisiaj wielkia niezpodzianka byla w kszynce pocztowej. :-) Dostalem list od FRancy......jednak tresc listu miej fajna.....mam nibi wyslac im kopie pierwszego faksu ktory do nich pisalem [okay no problem] ale co dziwne....zalaczaja drugie pismo z data ktorego ja pisalem pierwszy raz faks, w ktorym pisze ze potszebuja rachunek za zniszczona torbe. Czili jednak dostali moj pierwszy faks i niech nie udaja glupich ze zgubili. Moja teoria jest taka ze nie odpowiadaja na pierwszy faks z mysla ze pasazer machnie na to reka i nie odezwie sie do FR.
No ale dobra....dzisiaj znow wsyslalem faks...z pierwszym faksem i rachunkiem za ,,stara torbe´´ [Oczywiscie nie mam rachunku za stara torbe....wiec jakis tam inny rachunke dolaczylem....mam nadzieje ze przejdzie]
Ale co mie bardzo zbawilo ze tak szybko odpowiedzieli. Jednak trzeba do nich napisac co sie o nich mysli, postarszyc troche ,,Bundesverband für Luftfahrt´´ i juz odpowiadaja w tydzien :-)))))
pitterek 2008-07-08 19:13   
pitterek - Profil pitterek
muszę poczekać przynajmniej do jutra bo qrna się CC zamknęło 12 minut temu :-) emaile nie przyszły - kanał la manche ;( Problem mam bo w pracy mam 0300 poblokowane a w domu jeszcze nikt nie wie że gdzieś lece. hi hihi
pitterek 2008-07-08 19:05   
pitterek - Profil pitterek
może poczekć ze 2 dni aż przyjdzie obciążenie i dopiero wtedy dzwonić na CC czy walić od razu ??? jak uważacie. No bo kwestia 2 rezerwacji to rzeczywiście jest problematyczna - nigdy nie widziałem numeru rezerwacji, pomimo że jest blokada na kwotę 10GPB, jak nie będzie obciążenia okaże się że jestem w czarnej du... hehehe
gregory 2008-07-08 18:05   
gregory - Profil gregory
W samej blokadzie kody rezerwacji się na 100% nie wyświetlają, jest tylko opis "płatność kartą". Natomiast po 2-3-4-5 dniach jak jest obciążenie to wtedy widać w tytule transakcji ten kod.
adams 2008-07-08 17:15   
adams - Profil adams
mikerus: masz 100% racje co do wyswietlenia sie nr rezerwacji w blokadzie Inteligo. A Co do tych maili to zawsze tydzien przed odlotem przychodzi 'Ryanair Travel Advisory'
4tech 2008-07-08 16:08   
4tech - Profil 4tech
pitterek:dzwon do CC i wyjasniaj sprawe..
mikerus 2008-07-08 15:43   
mikerus - Profil mikerus
pitterek -> Mówisz o Ryanie? Na ogół przychodzą błyskawicznie - w ciągu minuty od rezerwacji. Czasem mają problemy z systemem i potwierdzenie może wcale nie przyjść - dopiero przypomnienie na jakiś tydzień przed wylotem. Ale numery rezerwacji są wyszczególnione we właściwościach blokady(a jeśli nawet nie we właściwościach blokady, to po ściągnięciu kasy są już na 100%)
pitterek 2008-07-08 14:56   
pitterek - Profil pitterek
jak dlugo trzeba czekac na potwierdzenie rezerwacji na emaila ??? bo nie zapisałem se numerów 2 rezerwacji i rezerwacji i teraz mam problem. 2 się udały przy czym pierwszą zablokował na karcie 2 razy :-) Druga niby się nie udała ale drugim razem powiedzial ze niepotrzebne mi 2 rezerwacje na ten sam lot ;-) cwaniak jeden. Ostatnią zapisałem i skasowało ją tylko raz ;-)
jsg 2008-07-07 11:39   
jsg - Profil jsg
4tech: cena rzeczywiscie malo zachecajaca. Ale BEY jak najbardziej!
hamburg 2008-07-06 23:23   
hamburg - Profil hamburg
tomekk: Dalem przyklad ze nie wszystko trzeba zawdzieczac FR.
Owszem, nie powiem....zwjedzilem duzo ciekawych miejsc w Europie za bardzo male pienadze :-) Ale jezeli tak zostanie ze beda czesciej te ,,Regular Fare´´ (czesto pobieraja wiecej oplat lotniskowych niz LH i inni) to wybiore raczej LH niz FR (chyba nie musze podawac powodu :-))
4tech 2008-07-06 23:22   
4tech - Profil 4tech
OT: wow!!! juz mam LO wznowil loty do BEY!!!! lata w sezonie!!! lataja 2x w tygodniu E70...tylko cena....723.13Euro..to jakas porazka?????
tomekk 2008-07-06 23:17   
tomekk - Profil tomekk
hamburg: 200 DM to jakieś 400 zł, czyli ponad 100€ - więc normalne ceny. Ja pamiętam jeszcze moją podróż do Londynu autobusem ponad 30 godzin za którą zapłaciłem pewnie ponad dwa razy tyle, co za normalny bilet lotniczy teraz. Odnieśmy więc nasze dyskusje do szerszego czasowo kontekstu ;)
4tech 2008-07-06 23:07   
4tech - Profil 4tech
OT: mam pytanie, dzis zauwazylem na stronie LO ze pojawilo sie polaczenie do BEY, ale probujac cosik Kupic bilecik,to nie daje rady.....nr rejsu jest cztero cyfrowy przelamany na E70...czy ktos moze wie czy LO wzowilo loty do BEY? czy moze jest to tylko CS z jakas inna linia lotnicza??
hamburg 2008-07-06 23:05   
hamburg - Profil hamburg
4tech: 100% racja....dlatego tez mysle ze wiekszymi cenami w Europie zachodniej nie ma co szukac, bo pasazerowie wola wtedy pare € doplacic i leciec LH/BA i AF. Jezeli sa bilety po 10€ to okay....bo nibi dojazd na te ,,pola´´....ale rachunek sie zgadza. :-)
4tech 2008-07-06 23:02   
4tech - Profil 4tech
hamburg: jest jeszcze jedna rzecz o ktorej zapominamy...a mianowicie ilosc paxow na lotach do/z PL i do /z UK/IRL....gdyby nie promocje na trasach innych niz do /z PL, np: z D,UK,IRL,,SP,...i innych to mysle ze raczej trudno byloby zapelnic przewoznikom typu LCC wiekszosc samolotow....jednak wiekszosc mieszkancow Europy Zach. przyzwyczajonych jest do innego standartu latania....ale to jest moje zdanie....
hamburg 2008-07-06 23:01   
hamburg - Profil hamburg
tomekk: Dziwne ze juz kiedys byly bilety po 200 DM, jak w DE sie nie wiedzialo co to jest FR........
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy