Anulowanie biletu powrotnego przez przewoźnika (LOT)

Cześć, pewnie ten temat był już poruszany niejednokrotnie, czyli anulowanie biletu powrotnego (przy podróży tam i powrót) przez przewoźnika, w przypadku gdy nie odbyliśmy pierwszego etapu podróży. Ale czy spotkaliście się z przypadkiem anulowania biletu, jako powód podając, że nie skorzystaliście z pierwszej części podróży, gdy w rzeczywistości lecieliście "tam", ale system Was nie zauważył. Właśnie coś takiego mi się przydarzyło.
21/08/2018 10:50  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
spooks 2018-08-28 16:28   
spooks - Profil spooks
@gość_0d5a3 Twoja odpowiedź niestety nie jest w temacie, ponieważ Ryanair nie stosuje ograniczeń jak tradycyjne linie sieciowe lecz dopuszcza skorzystanie z dowolnego odcinka podróży. Możesz wrócić nawet jeżlei nie skorzystałeś z przelotu "tam".
gość_0d5a3 2018-08-28 16:10   
gość_0d5a3 - Profil gość_0d5a3
Lecialem Ryanairem i nie odbylem pierwszej czesci podrozy - musialem poleciec wczesniej niz planowalem a taniej bylo kupic nowy bilet niz przebukowac pierwotny. Lot powrotny zgodnie z pierwotnym bookowaniem odbyl sie bez zadnych problemow.
Peter 2018-08-21 16:45   
Peter - Profil Peter
No właśnie żadnych przygód ze mną w roli głównej nie było. Ze strony przewoźnika oczywiście były - opóźnienie 50 min, zmiana gate, zmiana samolotu z Q400 na E195. A leciałem WAW-GDN i GDN WAW w towarzystwie żony. W jej przypadku wszystko było ok.
spooks 2018-08-21 13:44   
spooks - Profil spooks
To dość niecodzienny przypadek, że system Cię nie zauważył. Trochę latam ale takie coś mi się nie przytrafiło. Chyba że miałeś jakieś przygody po drodze...

Mi się zdarzyło że leciałem na trasie GDN-WAW-LHR i z powodu opóźnienia pierwszego odcinka nie zdązyłem na drugi. Przebookowali mi lot na 2gi odcinek WAW-LHR ale z racji tego że już straciłem dalsze połączenie z LHR (w ramch innego biletu), z tego odcinka nie skorzystałem, jednak w transfer desk powiedziałem że z 2go odcinka świadomie rezygnuję ale chcę zachować powrót LHR-WAW-GDN. I się dało, ale pani musiała to chwilę ogarniać w systemie i gdzieś dzwonić po akceptację. Inaczej też bym stracił powrót.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy