Czy poprawnie zakupiłem bilety?

Witam tutejszą społeczność! Przeczytałem ostatnio temat: zobacz link tylko że ten temat jest z przed lat. O co mi chodzi? Mianowicie ostatnio zamarzyła mi sie podróż do Polski więc zakupiłem bilet w dwie str. podczas zakupu wyskoczyła propozycja założenia konta, skorzystałem. Nie miałem opcji uzupełnienia danych innych prócz imie, nazwisko i adres rozliczeniowy. Adres roz. wpisałem ang którego nie mam w dowodzie czy przy drukowaniu odprawy bede mógł wpisać adres z dowodu? pytanie nr 2 jakis tydzien później ma Mama kochana zadeklarowała sie ze wpadnie do mnie wiec wbijam na wizz loguje sie i zakupuje bilet na samolot którym ja bede wracał oraz powrotny na mies później. chodzi o to czy nie bedzie ten problem co ma chlopak z tematu do którego wkleiłem link. przy zakupie dla mamy odznaczyłem >jestem pasażerem< dodam ze jestem świeży w tych sprawach poprzednimi razami ktos mi rezerwował a teraz chciałem być samodzielny ;) z góry dziękuje za pomoc. P.S jeżeli temat zakładam w złym miejscu to prosze o przeniesienie.
29/12/2017 09:19  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
banan86 2017-12-31 22:21   
banan86 - Profil banan86
ale rząd Zjednoczonego Królestwa zbiera dane takie jak numer dowodu oraz date urodzenia, więc przy lotach do/z UK trzeba te dane podać
dareck 2017-12-31 09:42   
dareck - Profil dareck
Co więcej, do zrobienia odprawy w Wizzair nie potrzebujesz nic więcej niż deklaracji, że zdajesz sobie sprawę z tego, czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym - w odróżnieniu od takiego Ryanaira, który za każdym razem wymaga podania rodzajów i numerów dokumentów tożsamości wszystkich pasażerów...

No i przy okazji: jeśli zainstalujesz sobie w telefonie app Wizzaira to nie musisz drukować kart pokładowych po odprawie, wystarczy kod wyświetlony na ekranie - ale biorąc pod uwagę sytuację (samodzielna podróż mamy) może lepiej zostawić sobie tę opcję na przyszłość ;)
zonipj 2017-12-29 12:03   
zonipj - Profil zonipj
ufffff pozpiotr dziękuje ci ślicznie pozdrawiam
pozpiotr 2017-12-29 11:51   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Do odprawy nie będzie ci potrzebny adres zamieszkania. Wizzair będzie chciał twój adres mailowy i numer rezerwacji; to ci wystarczy żeby wydrukować boarding pass.
Adres rozliczeniowy jest ewentualnie potrzebny do wystawienia faktury.
Co do 2giego pytania, jeśli wpisałeś nazwisko mamy, jako pasażera, to wszystko jest w porządku.
zonipj 2017-12-29 10:23   
zonipj - Profil zonipj
kupiłem bilety na wizz i chcieli adres rozliczeniowy??? podałem adres pod którym mieszkam w anglii a nie mam go w dowodzie czy przy drukowaniu odprawy tam bedzie okno do wpisania adresu z dowodu? a drugie pyt dotyczy tematu do którego link podałem wyżej
adam7691 2017-12-29 10:10   
adam7691 - Profil adam7691
o co chodzi, bo nie bardzo rozumiem
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy