Opolski PiS obiecuje lotnisko w Kamieniu Śląkim.

Poseł Kłosowski jako przykład zaprzepaszczonej szansy wskazał rezygnację z budowy lotniska pasażerskiego w Kamieniu Śląskim. - 70 milionów złotych, które przeznaczono na tę inwestycję gdzieś się rozeszły - mówił. Przekonywał, że jak jego partia wygra wybory, może wrócić do tego pomysłu. Sęk w tym, że za budowę lotnisk odpowiedzialne są samorządy wojewódzkie, a jesienią wybierzemy parlamentarzystów. Ponadto opłacalność budowy lotniska w Kamieniu Śląskim jest wątpliwa, biorąc pod uwagę fakt, że duże porty lotnicze działają w niedalekich Katowicach i Wrocławiu. Czytaj więcej: zobacz link Mój komentarz: Znowu powrócił chory pomysł budowy lotniska w Kamieniu Śląskim pod Opolem.Jako mieszkaniec Opola, jestem stanowczo na nie.Będzie to kolejna bezsensowna inwestycja jak w Radomiu.Pamiętam jak były plany utworzenia terminala o łącznej przepustowości 350 tyś pax,a z tego co wiem to lotnisko, które ma na siebie zarabiać potrzebuje co najmniej 1 mln pax.Raczej powróciłbym do pomysłu budowy linii kolejowej do Pyrzowic.Pociągi mogłby kursować z Opola Gł. co 1h-2h przez Kędzierzyn Koźle lub Strzelce Opolskie.Co do Wrocławia tu już bardzo wygodny dojazd jeżeli chodzi o kolej wystarczy wysiąść na dworcu Głównym i przejść 100m na przystanek i wsiąść w autobus nr406 który wiezie pod sam terminal.Cała podróż zajęła mi 1,5h :) Co Wy o tym myślicie?
13/09/2015 13:00  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_f5db8 2015-09-14 19:04   
gość_f5db8 - Profil gość_f5db8
Szczerze mówiąc cieszyłbym się, jakby mieszkańcy Opolszczyzny mieli lotnisko u siebie, ale patrząc realnie to byłaby inwestycja tak trafiona, jak lotnisko w Gdyni. Przecież z Opola na WRO można dojechać szybciej niż ode mnie (pociągiem do Wrocka ~40 min. i np. autobusem ok. pół godziny)- mimo, że mieszkam zaledwie 80 km od lotniska.
gość_6df56 2015-09-14 08:51   
gość_6df56 - Profil gość_6df56
Marszalem opolski tez jest przeciw, wiec PiSiory sobie mogą obiecywać nawet kosmodrom, a i tak nicz tego nie wyjdzie, miejmy nadzieję. A swoja droga, to oni sa wstanie obiecac najwieksza bzdure, ktorej i tak potem nie zrealizuja....
gość_a3679 2015-09-13 19:58   
gość_a3679 - Profil gość_a3679
gość_81c0f i jeszcze Opoczno Południe ;)
gość_81c0f 2015-09-13 19:21   
gość_81c0f - Profil gość_81c0f
j jeszcze we Włoszczowej !
gość_35fba 2015-09-13 13:44   
gość_35fba - Profil gość_35fba
Ludzie nie myślą. Ile jeszcze musi powstać takich lotnisk-widm, żeby wreszcie porzucono takie bezsensowne pomysły budowy gminno-powiatowych lotnisk?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy