Ważenie podręcznego bagażu

Mam pytanie do ludzi latających LOTem i z Heathrow/. Czy ważyli wam może podręczny bagaż? Bo mnie np na Chopina ważyli przy odprawie. Lecę w sob i się zastanawiam czy mogę sobie pozwolić na więcej ciut niż 8kg
09/09/2015 21:00  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_8601a 2015-10-30 18:37   
gość_8601a - Profil gość_8601a
no i ważyli w wawie na heathrow nie..
gość_9ab09 2015-09-11 10:03   
gość_9ab09 - Profil gość_9ab09
wiem co mówię, bo byłem już swiadkiem jak pasażer musiał zapłacić za zbyt ciężki bagaż podręczny, np. ktoś miał 14kg a maksymalnie może mieć 8kg. Jak pasażer leci np. do JFK i nie ma bagażu rejestrowanego to taki bagaż się zabiera pod pokład a jak ma już bagaż rejestrowany i jeszcze przeważony mocno podręczny to niestety płaci za zbyt cięzki bagaż podręczny
Affinitor 2015-09-10 14:38   
Affinitor - Profil Affinitor
W przypadku bagażu podręcznego nie ma mowy o nadbagażu, a co najwyzej o konieczności nadania walizki jako bagaż rejestrowany. W przypadku małych samolotów, albo przy dużym obłożeniu linie oficjalnie uzasadniają egzekwowanie wagi tym, ze półki na bagaż nie moga byc zbytnio obciążone i jest to kwestia bezpieczeństwa.
BA850 2015-09-10 14:33   
BA850 - Profil BA850
BA pozwala na 23kg w bagazu podręcznym + torbę na laptopa/aparat/itp. jeśli LOT waży walizki i oburza się na 0,5kg za dużo, radzę następnym razem lecieć z BA.
gość_9ab09 2015-09-10 13:17   
gość_9ab09 - Profil gość_9ab09
ważą bagaże jak nie na check-in to sprawdzą i zważą Ci w gate. Jak będziesz miał powyżej 9,00kg (limit jest 8kg w economy) to mogą kazać Ci zapłacić za nadbagaż albo go zabiorą pod pokład, jak będziesz miał dwie sztuki bagażu podręcznego np. walizka + duży plecak to też mogą zabrać albo kazać zapłacić. Dużo zależy od tego kto będzie akurat w gate, ale nie radzę ryzykować, bo LOT pilnuje teraz bardzo bagażu podręcznego
gość_bd7c6 2015-09-10 09:11   
gość_bd7c6 - Profil gość_bd7c6
Ostatnio leciałem 3x LOTem WAW-LHR i za każdym razem ważyli podręczny i mierzyli. Raz na LHR doczepili się bo miałem 8,5kg, musiałem wywalić część kosmetyków. Pewnie to zależy na kogo trafisz, ale radziłbym uważać
Affinitor 2015-09-10 08:21   
Affinitor - Profil Affinitor
Bardzo łatwo powiedziec co by było gdyby nie byli tolerancyjni - bagaż zostałby ci zabrany jako rejestrowany i musiałbyś dopłacić. Ewentualnie druga opcja - pozbyć sie tej części bagażu, ktora przekracza wagę, albo w śmietniku, albo chować po kieszeniach, a ciuchy zakładać na cebulkę... :)
Chyba jednak aż tak duzo nie latasz, bo ważenie bagażu podręcznego w liniach tradycyjnych jest coraz częstsze. Norma praktycznie jest ważenie walizki jesli odprawisz sie przy stanowisku, ale na niektórych lotniskach wazy sie podręczny wręcz przed wejściem do kontroli bezpieczeństwa (np. na CDG). Lot natomiast kupił ostatnio ciekawe urządzenia, bo maja klatkę do kontroli wymiarów, ktora jednocześnie jest waga, to faktycznie jest cos nowego... :)
adam7691 2015-09-10 06:41   
adam7691 - Profil adam7691
widzę, że LOT ostatnio stał się bardzo restrykcyjny (czytaj: skąpy). Mi ostatnio ważyli bagaż przed lotem z KRK do WAW, miałem w podręcznym ok. 10 kg, ale z racji tego, że nie miałem rejestrowego usłyszałem, że jest to w granicach tolerancji. Co by było w innym przypadku trudno powiedzieć. Latam wieloma liniami (tradycyjnymi) i z tego co pamiętam był to jedyny przypadek .... (radziłbym jednak trzymać się limitu, chociaż 8 kg to w praktyce bardzo mało)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy