Reklamacja - Proszę o pomoc.

Witam, Proszę o pomoc w sprawie reklamacji bagażu. Sprawa wygląda następując podczas lotu 25 maja uszkodzony został wózek dziecięcy. Czas na zgłoszenie uszkodzenia na 7 dni (konwencja montrealska). Wszystki wymagane dokumenty wysłałem listem poleconym za potwierdzeniem odbioru 29 maja, więc 4 dni po zdarzeniu. Lina lotnicza odrzuciła moje roszczenie z podowdu nie dotrzymania terminu 7 dni gdyż oni odebrali roszczenie po 8 dniach. Moje pytanie, to czy data nadania jest datą zgłoszenia roszczenia. Proszę o pomoc i dziękuję
21/08/2015 09:42  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
japko69 2015-08-28 11:41   
japko69 - Profil japko69
marcowy - nie masz racji niestety :(. Data nadania jest datą wiążącą wyłącznie w korespondencji pomiędzy podatnikiem a US, pomiędzy płatnikiem a ZUS lub w korespondencji z sądami. Bo nawet z komornikiem już nie do końca. W pozostałych przypadkach liczy się data skutecznego dostarczenia pisma. Czyli data odbioru, potwierdzona na "zwrotce" z poczty. W przypadku osobistego dostarczenia pisma, należy mieć kopię na której odbiorca poświadcza otrzymanie wraz z datą. Określają to przepisy KC. Tak więc, kolokwialnie mówiąc, jest "pozamiatane" :(
gość_ab8e8 2015-08-24 12:54   
gość_ab8e8 - Profil gość_ab8e8
Kolego marcowy, a czy masz może linki do jakieś ustawy lub kodesku?
marcowy 2015-08-24 10:24   
marcowy - Profil marcowy
small planet... hmm powodzenia :) oczywiście że data nadania jest datą wiążącą, tylko te linie z założenia odmawiają wszystkim, ponieważ z tego tytułu nie ponoszą żadnych kosnekwencji.
gość_53e0a 2015-08-22 11:23   
gość_53e0a - Profil gość_53e0a
Witam, lina small planet :)

Pytanie czy mam racje że data nadania jest datą zgłoszenia i czy jest gdzieś to w kodeksie napisane czy ktoś ma wiedze na ten temat?
gość_7c8b0 2015-08-21 15:13   
gość_7c8b0 - Profil gość_7c8b0
Ciekawa która linia....
marcowy 2015-08-21 13:54   
marcowy - Profil marcowy
pisać od razu do ULC dodając jako załącznik odpowiedź przewoźnika. na stronie ULC są odpowiednie formularze. Być może ci odpowiedzą że nie są stroną jeżeli lot zaczynał się w innym kraju ale sami prześlą wszystkie dokumenty.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy