Chopin - awaria systemu

Dzisiaj, 04.08.15 mialem niewatpliwie przykre doswiadczenie na Okeciu. LO233 WAW-BRU 16.25 - przyjechalem SKM-ka o 15.15 - z zapasem, zeby nie bylo (strona LOT-u podaje, zeby byc 30 min przed odlotem). Na wyswietlaczach podano, ze odprawa jest w sekcjach D-E, tam sie tez udalem. Podszedlem do stanowiska - siedza pancie za "ladami" - ale zadna sie nie kwapi mnie zawolac... Obok stanowisk stoi grupa 6-ciu koszulowcow i rozmawiaja o jakiejs awarii... Po 5 min podchodzi do mnie mlodzian i sie zapytowywuje dokad chce leciec ;) - A to odprawa w sektorze A... Wiec pognalem z powrotem (stamtad szedlem od pociagu), po drodze patrzac na tablice - nic sie nie zmienilo: odprawa D-E :) Dochodze do A, a tam pare stanowisk do odprawy - ludzi tlum - zapas czasu z jakim przyjechalem mi sie skurczyl, wiec pytam napotkanego pana w uniformie - gdzie ja moge zdobyc karte pokladowa? A on mi na to ze w D-E - i mnie szlag na miejcu trafil, bo przeca tam juz bylem... -A czy moge sie odprawic on-line?- spytalem, -A niech Pan probuje... Sprobowalem, no ale drukarki ze soba nie nosze, wiec i wydrukowac nie moglem - dalej problem... Wracam, juz 15.55 i na tablicy wyswietllilo, ze zakonczono boarding ;) Stoi grupka kilku dzentelmenow w uniformach, wiec zas sie zapytowywuje o mozliwosc wydruku karty pokladowej bez koniecznosci stania w tej kolejce - bo mi samolot juz zamykaja... Jeden siegnal za telefon i zadzwonil: Prosze isc do kasy LOT i tam dadza panu bilet papierowy i bedzie ok. Dobra biegne do kasy - mila pani po jednym moim zdaniu, ze potrzebuje karte pokladowa, bo nie wejde nigdzie - uprzejmie mi wydrukowala, bez zadnego ale... Jesio tylko kolejka do kontroli i juz 16.15 bylem przy gejcie. Pan sie ucieszyl na moj widok i poinformowal mnie, ze czekamy na autobus i 6-ciu pasazerow. Przybylo tylko czworo - dwoje nie polecialo, nie mialo chyba tyle szczescia co ja... Dziekuje Ci Warsaw Chopin Airport za przygode mojego zycia ;)
04/08/2015 23:44  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kemot97 2015-08-06 18:03   
kemot97 - Profil kemot97
30 minut na lotnisku bez karty pokladowej? Gratuluje dobrego samopoczucia. Trzeba bylo odprawic sie dzien wczesniej (online check in otwarty jest na 24 godziny przed wylotem), a nie teraz obwiniac 'panienki' na stanowiskach odprawy. Masz szczescie ze twoja SKM sie nie spoznila, bo bys kolejnej reklamacje tu wrzucil. Wszytsko zawsze sie moze zdarzyc, wiec mam nadzieje ze ta sytuacja da ci troche do myslenia. PS. Swoja droga nie ma nic bardzej wkurzajacego kiedy caly samolot juz siedzi na swoich miejscach, zbliza sie czas zamkniecia bramki a wszyscy nadal czekaja bo 2-3 osoby wpadaja na lotnisko w ostatniej chwili. Jesli nie szanuje sie swojego czasu bo nie ma takiego obowiazku, to przynajmniej nalezy szanowac czas innych :)
spooks 2015-08-06 08:45   
spooks - Profil spooks
Poza tym jest pełno kiosków w terminalach gdzie można sobie samemu wydrukować boarding pass ;)
gość_a30ab 2015-08-06 08:13   
gość_a30ab - Profil gość_a30ab
Z tekstu wynika, że leciałeś z samym podręcznym więc, miałeś kilka opcji odprawy na lotnisku: odprawa online przez darmowe wifi jeśli nie posiadałeś transmisji danych, szybka odprawa bez kolejki na stanowisku drop off lub samodzielna odprawa w automatycznych kioskach do których nigdy nie ma kolejek. A swoją drogą to te 30min o których wspominałeś dotyczy nie bycia na lotnisku tylko przy bramce
Affinitor 2015-08-06 00:01   
Affinitor - Profil Affinitor
Nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego zamiast podejść po prostu do stanowiska odprawy, stoisz i czekasz jak księżniczka na wieży, za to z pokorą słuchasz jakiegoś młodziaka w podkoszulce… Mnie się osobiście wydaje, że pani za ladą byłaby bardziej wiarygodna, ale jeśli wolisz ufać podkoszulkom, to masz rezultat…. A co do odprawy online to od dawna już karta pokładowa na rejsy Lotu nie musi być wydrukowana, więc jakiś dziwny ten Twój problem...
gość_b6d97 2015-08-05 23:00   
gość_b6d97 - Profil gość_b6d97
Czytaj ze zrozumieniem: bylem D-E i pognali mnie na A... Pierdola nie jestem, pytalem kazda napotkana osobe w uniformie ;) Brak informacji - pelna dezinformacja ;)
gość_c3f3b 2015-08-05 20:31   
gość_c3f3b - Profil gość_c3f3b
Trzeba było zapytać od razu przy D-E a nie stać jak ostatnia pierdoła aż ktoś się zainteresuje łaskawym panem
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy