Lot z przesiadką w HOUSTON (IAH) do Denver

Witajcie. Lecę do Denver Lufthansą z przesiadką w Houston z terminala D do C (w IAH mam tylko 1h43m na transfer) do Denver (dalej linią United). Bilet kupiłam przez stronę Lufthansy. Jakie macie doświadczenia z tym lotniskiem? Będę pierwszy raz w Stanach i nie wiedziałam, że sama będę musiała przenieść bagaż (sic!) Zastanawiam się ile to wszystko trwa (kontrola paszportowa - szczególnie, że przylatuję z FRA A380...; przenoszenie bagażu). Czy transfer jest czytelnie oznaczony? Podrzućcie proszę kilka praktycznych info. Co jeśli przez te wszystkie operacje nie zdążę na lot do DEN (przy założeniu, że wszystko przylatuje punktualnie)? Czy to jest traktowane jako spóźnienie z mojej winy, czy bezpłatnie przesadzą mnie na inny lot? Będę Wam wdzięczna!
06/12/2014 19:59  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
greg0303 2014-12-16 20:27   
greg0303 - Profil greg0303
gość_5146b: Okay, trochę czytelniejsze wytłumaczenie procedur wizowych/wjazdowych. Wiele osób nadal wypełnia papierowe formy I-94(W), między innymi planujący uzyskanie numeru socjalnego (social security number), amerykańskiego prawa jazdy czy dla potwierdzenia statusu emigracyjnego. Pozostali pasażerowie robią to w formie elektronicznej, w czasie odprawy online lub na lotnisku, podając również adres pobytu w USA. Bez uprzedniego wypełnienia deklaracji wjazdowej/wizowej osoby nie są wpuszczane na terytorium Stanów Zjednoczonych.
gość_7ded4 2014-12-12 21:35   
gość_7ded4 - Profil gość_7ded4
Masz bardzo malo czasu na przesiadke. LH przylatuje razem z AF, BA i KLM. Zgodnie z rozkladem LH przylatuje na drugim miejscu, ale przy drobnym opoznieniu mozesz wyladowac po AF a nawet BA. Jestem tam co miesiac i za kazdym razem jest ta sama historia. Nalezy dodac,ze immigration w IAH nie nalezy do najszybszych. Po przejsciu odprawy trzeba odebrac bagaz i przeniesc go do punktu transferowego na dalsza podroz. Dalej tylko kolejne security control, przejazd "wewnetrzna" kolejka na terminal C i jestes na miejscu.Moim zdaniem bezpieczny connecting time to min. 2 godziny.
gość_56a19 2014-12-12 20:11   
gość_56a19 - Profil gość_56a19
gość_5146b: Wypełnia się elektronicznie, plus dodatkowo: "Obowiązek wypełnienia I-94 będzie ciągle spoczywał na osobach będących uchodźcami, azylantami lub podróżującymi na podstawie tzw. Advance Parole travel authorization."
gość_5146b 2014-12-12 18:33   
gość_5146b - Profil gość_5146b
greg: nie wprowadzaj w błąd podając przestarzałe informacje. Żadnych deklaracji wizowych przy wjeździe do US nie ma juz od prawie roku, wypełnia sie tylko deklaracje celna.
gość_4c862 2014-12-12 18:30   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
To nie zawsze tak wyglada jak greg opisał. Czasem wyglada to jak np. w IAD, dla tranzytu jest osobne przejscie, gdzie pasażer na krótkim taśmociągu odbiera walizkę i pod okiem celników przekłada ja na drugi tasmociag, którym walizka jedzie od razu do następnego samolotu. Co do tych osobnych stanowisk odprawy, to teoretycznie tak jest, a ścislej mowiac sa dwie osobne kolejki, jednak gdy mieszkańcy US sa juz wszyscy odprawieni, co idzie bardzo szybko, najcześciej do stanowisk dla rezydentów wołani sa takze pasażerowie spoza US.
greg0303 2014-12-12 16:59   
greg0303 - Profil greg0303
marcowy: Dzięki za poprawkę. Zgadza się. Odprawa paszportowo - celna po drugiej stronie, przed przylotem do USA, tzw. pre-clearance, odbywa się tylko w Kanadzie, na Karaibach, w Irlandii i Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Tych placówek ma być więcej w najbliższym czasie.
marcowy 2014-12-11 15:25   
marcowy - Profil marcowy
byłem w listopadzie w IAH i była makabryczna kolejka do odprawy paszportowej. po wyłuszczeniu Pani Pożądkowej o moim problemie ( 0,5 h do bordingu ) poprowadziła mnie prosto do okienka poza kolejnością. Greg: z tym meksykiem to działa tylko w jedną stronę: nie ma kontroli paszportowej przy wylocie. Przy powrocie z CZM trafiłem normalnie do US Customs.
greg0303 2014-12-07 05:10   
greg0303 - Profil greg0303
Dodatkowe informacje na stronie fly2houston: zobacz link
greg0303 2014-12-07 04:57   
greg0303 - Profil greg0303
W USA pasażerowie tranzytowi, przylatujący z innych krajów (z wyjątkiem Kanady, Meksyku i Karaibów), poddawani są kontroli paszportowo - celnej w pierwszym amerykańskim porcie przez pracowników federalnych (US Customs and Border Protection). Przed lądowaniem w Stanach Zjednoczonych należy wypełnić deklaracje celne i wizowe: zobacz link Po kontroli paszportowej należy odebrać bagaż rejestrowany i udać się do kontroli celnej, a następnie do punktu transferowego United Airlines (transfer desk, re-check counter), gdzie nastąpi nadanie bagażu rejestrowanego na rejs krajowy, ewentualne wydrukowanie karty pokładowej i pracownik linii poinformuje o najszybszej drodze do wyjścia do samolotu w terminalu C. Czas kontroli paszportowo - celnej będzie zależał od ilości pasażerów w momencie przylotu. Punkty kontroli paszportowej są osobne dla obywateli USA i obywateli innych krajów. Minimalny wymagany czas na transfer z rejsu międzynarodowego na krajowy wynosi 60 minut w porcie lotniczym Houston/Bush Intercontinental. W przypadku jakichkolwiek opóźnień przylotu z Frankfurtu lub odprawy transferowej linie United Airlines zmienią rejs do Denver bez dodatkowych opłat (Lufthansa i United mają współpracę code-share w ramach sojuszu Star Alliance). United Air Lines mają wiele codziennych rejsów pomiędzy Houston i Denver, gdyż oba porty są ich głównymi lotniskami (tzw. huby).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy