Eurolot od lutego jeszcze na krajówkach

Dzisiaj na stronie LOTu nastąpiła zmiana i znów, tak jak do tej pory, część połączeń będzie wykonywana przez Eurolot.
29/01/2014 14:20  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sauvi 2014-01-30 18:19   
sauvi - Profil sauvi
@arahja: ponowne dogadanie sie z ELO jest wydarzeniem oczekiwanym przez rynek. Konferencja prasowa jest wskazana przy duzych wydarzeniach, ale istnieje cos takiego jak komunikat prasowy - moze miec nawet pare zdan. pasazer.com jest strona o lotnictwie, nie o zasadach corporate communication, wiec nie bede robil na ich temat wykladu :) Widac jednak, ze w LO albo ich nie znaja, albo - jak to bywalo w przeszlosci - maja w glebokim powazaniu i tzw. opinie publiczna, i pasazerow.
arahja 2014-01-30 17:36   
arahja - Profil arahja
większe zarzuty powinny być do ELO że z dnia na dzień mogą mieć kilka samolotów stojących bezczynnie na płycie, a obywatele mamy prawo wiedzieć czy firma państwowa wie co będzie robić za dwa tygodnie i czy wie jak na koniec roku nie przynosić strat dla budżetu.
arahja 2014-01-30 17:32   
arahja - Profil arahja
@sauvi ale tak naprawdę jaka jest różnica dla pasażera czy poleci dashem czy embraerem. bo tak naprawę do tego to się ogranicza. jeśli od jutra przez dwa tygodnie loty z WAW do POZ miałby wykonywać np Sprint Air to powinni o tym informować? pojawia się pytanie czy w internecie nie pojawiłyby się nagłówki "lot przestaje latać w warszawy do poznania". Chodzi mi o to że czasami brak informacji jest zamierzony a niekoniecznie musi wynikać z braku profesjonalizmu. jeśli pracownicy wiedzą o zmianach, handling i nie wpłynie to w najmniejszy sposób na pasażerów. co innego jest nie odpowiadanie na pytania branżowych dziennikarzy a co innego robienie konferencji prasowych. wydaje mi się że tutaj mamy do czynienia z tą drugą sytuacją.
sauvi 2014-01-30 14:47   
sauvi - Profil sauvi
@arahja: oczywiscie, ze nie nalezy informowac o wyniku negocjacji przed ich zakonczeniem. Niemniej jednak, tu jest inna sytuacja: polaczenia wykonywane przez ELO pojawiaja sie w systemie rezerwacyjnym, bez jakiejkolwiek informacji ze strony LO. Zatem jakies tam wiazace ustalenia zostaly podjete i podane do wiadomosci ogolu niejako "tylnymi drzwiami". To jest wbrew wszelkim zasadom komunikacji firmowej.
arahja 2014-01-30 14:28   
arahja - Profil arahja
odnośnie komunikacji medialnej, w przypadku LOTu otwarte komunikowanie o etapie na jakim są negocjacje z ELO nie jest potrzebne. każda informacja o tym że trwają rozmowy jaki samolot będzie wykonywał loty za kilka dni może wywołać błędne wrażenie że loty mogą się nie odbyć. Specjaliści od komunikacji zdają sobie sprawę że taka wiadomość może wywołać falę złych artykułów które spowodują więcej szkód niż pożytku.
dexter 2014-01-30 03:52   
dexter - Profil dexter
W sumie miła wiadomość, ale Q400 mogłyby w WAW podjeźdżać czasem pod rękaw jak jest wolny, skoro istnieje taka możliwość. Jakoś jak leci czasem, choć teraz już bardzo rzadko, Avro LX, to nie ma z tym problemu, też jest niziutki.
pede 2014-01-29 15:39   
pede - Profil pede
Jeszcze dodam, że wg aktualnych informacji w systemie, mniej lotów będzie wykonywanych przez Eurolot, a więcej przez LOT. I tak na przykład z Warszawy do Krakowa i Gdańska i z powrotem mamy zmianę na jednym locie, który będzie wykonywany Embraerami zamiast Dashami Eurolotu. Innych tras krajowych nie sprawdzałem, więc nie wiem jak tam sytuacja wygląda, ale pewnie podobnie.
pede 2014-01-29 15:32   
pede - Profil pede
@sauvi: nie ma za co, we wtorek lecę do Warszawy i codziennie patrzę czy przypadkiem nie dogalali się znowu z Eurolotem, bo kilka dni temu słyszałem od pewnej osoby że K2 jednak ma jeszcze w lutym operować na krajówkach. Ale na prawdę, tak jak piszesz, mogliby gdzieś napisać że loty będzie jednak wykonywał Eurolot i nawet powysyłać maile z tą informacją do pasażerów.
sauvi 2014-01-29 15:27   
sauvi - Profil sauvi
@pede: dzieki za te wszystkie wiadomosci. Mam nadzieje, ze mechanicy i piloci LOTu lepiej znaja swoj zawod, niz pozal sie Boze specjalisci od komunikacji medialnej.
pede 2014-01-29 15:07   
pede - Profil pede
A oto trochę dziwna odpowiedź LOTu na moje pytanie na facebooku:
"Patryk, cały czas trwają nasze negocjacje z Eurolotem. Póki co nie zdradzamy żadnych szczegółów."
Nie zdradzają szczegółów, chociaż w systemie rezerwacyjnym jest już wpisany Eurolot. Poza tym, co to mają być za negocjacje 3 dni przed zmianą maszyn obsługujących loty krajowe?
sauvi 2014-01-29 15:03   
sauvi - Profil sauvi
@pede: to jest bardzo dobra wiadomosc - ale co robi dzial komunikacji i PR firmy PLL Lot ? Dlaczego musimy sie o tym dowiadywac z systemu rezerwacyjnego na portalu web, zamiast z oficjalnego komunikatu ? Amatorszczyzna na kazdym kroku.
pede 2014-01-29 14:20   
pede - Profil pede
Dzisiaj na stronie LOTu nastąpiła zmiana i znów, tak jak do tej pory, część połączeń będzie wykonywana przez Eurolot.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy